Pisanie piórem jest sztuką, która od wieków zachwycała ludzi kunsztem, elegancją i precyzją. Choć w dzisiejszych czasach korzystamy głównie z elektronicznych urządzeń do notowania, wiele osób nadal ceni tradycyjne pisanie piórem. Uczniowie klasy 5a na zajęciach dodatkowych z historii próbowali sprostać tej trudnej sztuce. (Laboratoria Przyszłości)
Kto spisywał dzieje Polski? Sztuka pisania piórem.
- 3
"BIEDRONKI " ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ DZIECKA
4 czerwca grupa 5-6 latków miała niesamowity dzień pełen zabawy i radości. Wybraliśmy się na wycieczkę do domu jednej z naszych koleżanek z grupy - Malwinki. Było tam mnóstwo atrakcji! Bawiliśmy się na ogromnej dmuchanej zjeżdżalni i skakaliśmy na trampolinie. Nie zabrakło również malowania buzi, tatuaży, baniek mydlanych czy zabaw ruchowych. Śmialiśmy się bez przerwy. Po tych szaleństwach przyszedł czas na obiad, który dodał nam energii na dalsze zabawy. Były tam różne smakołyki, które szybko znikały z talerzy.
Serdecznie dziękujemy rodzicom Malwinki za miłe przyjęcie nas i zorganizowanie tak wspaniałego Dnia Dziecka.
DZIEŃ DZIECKA Z PKP - Kulinarne Poddasze
Festiwal „Piosenki Moich Rodziców”
W Gminny Ośrodku Kultury w Wiśniewie dnia 2 czerwca 2024 roku w ramach obchodów Gminnego Dnia Dziecka odbyła się XIII edycja Festiwalu „Piosenki Moich Rodziców”. Uczestnicy przyjechali m. in. z Siedlec, Garwolina, Łukowa, każdy wokalista zaśpiewał jedną piosenkę, która charakterem i treścią nawiązywała do formuły festiwalu.
Jury XIII Festiwalu w składzie:
Joanna Gomółka - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, laureatka licznych konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, Beata Pasztor – artystka i twórca ludowy oraz Krzysztof Boruta – muzykolog, chórmistrz, organista w Kościele Parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie dokonała oceny według ustalonych i podanych wcześniej kryteriów. Po wysłuchaniu 26 prezentacji w sześciu kategoriach przyznano nagrody i wyróżnienia. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W kategorii: szkoły podstawowe I-III pierwsze miejsce zdobyła Sofia Dari z klasy Ia, drugie miejsce zdobyła Alicja Kaczor z klasy IIa a trzecie miejsce zdobyła Barbara Świder z klasy IIb. W kategorii: szkoły podstawowe IV-VI wyróżnienie zdobył Szymon Patryk Suśniak z klasy Vb. Laureaci Festiwalu otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy.
Gratulujemy wspaniałego sukcesu.
2
Klasowy Dzień Dziecka klasy 4a i 4b
4 czerwca 2024 r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami wybrali się na wspólne spotkanie integracyjne zaplanowane w ramach obchodów Dnia Dziecka. Wyjazd przy dużym zaangażowaniu i wsparciu rodziców rozpoczął się wtorkowym porankiem. Wszyscy udaliśmy się do leśnictwa Ławki, gdzie mama Wojciecha Świdra ucznia klasy 4b p. Marzena Świder pracownik Lasów Państwowych przygotowała lekcję przyrodniczą, przekazała dużo ciekawych informacji związanych z pracą leśnika. Przy doskonałej pogodzie dzieci aktywnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach zręcznościowych, które sprawiły im dużo frajdy i zadowolenia. Na koniec wszyscy piekli kiełbaski w ognisku wcześniej rozpalonym wspólnie przez uczniów i rodziców.
2
DZIEŃ DZIECKA W KLASACH VI
4 czerwca 2024 r. uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami wybrali się na wspólne spotkanie integracyjne zaplanowane w ramach obchodów Dnia Dziecka. Uczniowie spacerem udali się do Nadleśnictwa "Dąbrówka", gdzie p. Wyganowski i p. Pieniak - pracownicy Lasów Państwowych przywitali wszystkich bardzo serdecznie. Z zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy leśnika, a także zaskoczyli uczniów quizem o tajnikach lasu. Dużą atrakcją było wspólne rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbasek. Z uśmiechem na twarzy i w dobrych humorach dzieci wróciły bezpiecznie do szkoły.
3
Wyjazd edukacyjny w Bieszczady
W dniach 20- 24 maja, czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła w Bieszczadów poszukiwaniu przygódi opuszczonych wsi. W drodze do Hotycz uczniowie zwiedzili jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Podkarpacia- Przemyśl. Podróż po mieście rozpoczęła się od pobytu na na Kopcu Tatarskim, skąd można było podziwiać okolicę niemal z lotu ptaka. Spacerując po Przemyślu młodzież zwiedziła rynek starego miasta, XVIII-wieczny kościół franciszkanów, jak też ponad tysiącletnią archikatedrę rzymsko-katolicką (zwaną matką przemyskich świątyń) wraz z jej podziemiami. Duże zainteresowanie wzbudził dworzec kolejowy w Przemyślu z 1860 r., a szczególnie znajdujące się wewnątrz detale zdobnicze i malowidła.Poznawanie bieszczadzkich tajemnic rozpoczęło się całodzienną wycieczką z przewodnikiem szlakiem Małej Pętli Bieszczadzkiej –rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, spacer po Polańczyku oraz ekscytujący przejazd koleją gondolową nad jeziorem. Wielka Obwodnica Bieszczadzka doprowadziła nas do Przełęczy Wyżnej, skąd grupa wyruszyła w wyczekiwaną wyprawę do Schroniska „Chatka Puchatka” – najpopularniejszego i najbardziej kultowego schroniska w Bieszczadach. Z wysokości 1232 m.n.p.m. rozpościerały się niezapomniane widoki na Połoninę Wetlińską i ciągnące się dalej pasmo bieszczadzkie. Opady deszczu nie przekreśliły planów związanych z grą terenową szlakiem wiodącym do opuszczonej wioski łemkowskiej – Bereżnicy, w której zostały do dziś ruiny cerkwi oraz pełnych tajemnic piwnic. Przygodę z Bieszczadami zakończyło #MuzeumPrzyrodniczegoBieszczadzkiego P.N. „Knieja”, ruin zamku Sobień oraz miejscowości Lesko wraz ze znajdującym się tam Kamieniem Leskim.W drodze powrotnej do Gręzówki uczniowie poznali najważniejsze i najciekawsze zabytki Sandomierza oraz historię samego miasta.
10
Internetowy Konkurs Piosenki Polskiej ,,Zaśpiewane Wiosną''
Internetowy Konkurs Piosenki Polskiej ,,Zaśpiewane Wiosną'' został już rozstrzygnięty. Odbywał się w terminie od 05 do 26 maja 2024 r. w trzech etapach. Uczestnicy zobowiązani byli do przygotowania jednego dowolnie wybranego utworu w języku polskim. Organizatorem artystycznego wydarzenia było Centrum Artystyczne The Voice w Grajewie. Jednym z głównych celów konkursu była popularyzacja utworów w języku polskim oraz prezentacja dorobku artystycznego uczestników w przestrzeni wirtualnej. Regulamin konkursu zawierał duża rozpiętość wiekową uczestników od 9 do powyżej 20 lat podzielonych na kategorie. Jury przydzielało punkty wykonawcom według ustalonej wcześniej skali. Każdy uczestnik zakwalifikowany do finału został Laureatem Konkursu. Nasi uczniowie również znaleźli się w gronie zwycięzców: Sofia Dari z klasy Ia otrzymując wyróżnienie specjalne oraz Szymon Patryk Suśniak z klasy 5b otrzymując wyróżnienie.
Serdeczne gratulacje.
MDP podczas wojewódzkich obchodów Święta Strażaka
2 czerwca delegacja MDP uczestniczyła w wojewódzkich obchodach Święta Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą w Kościele Świętego Krzyża w Łukowie. Następnie kolejna część uroczystości miała miejsce na placu w Łukowie.
Życzenia na Dzień Dziecka
Dzień Mamy i Taty u przedszkolaków
W minionym tygodniu w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Święta Mamy i Taty. Każda grupa przygotowała piękne przedstawienia - nie zabrakło wierszy, tańca, śpiewu, gry na instrumentach. Dzieci wraz z Paniami przygotowały upominki dla kochanych Rodziców. Gromkie Sto lat!, życzenia i wspólne fotografie zakończyły spotkania w każdej grupie. Rodzice pełni wzruszeń z uśmiechem podziękowali za wspaniałe uroczystość z okazji ich święta.
39
DZIEŃ DZIECKA
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie
Newsletter SaferInternet | DYF, webinary dla rodziców i bezpłatne materiały edukacyjne
Wręczenie nagród w Białej Podlaskiej
13 maja 2024r. w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbyło się w wręczenie nagród w Fantastycznym Konkursie Fotograficznym. Wśród osób wyróżnionych, znalazła się uczennica naszej szkoły Wiktoria Kozłowska z kl. 6a, która wykonała zdjęcie AVATARA, aparatem z programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. W nagrodę otrzymała grę planszową Fantastyczne światy. Naszą szkołę reprezentowali również Szymon Włoczewski i Hanna Świder. Galerię prac można obejrzeć w czytelni biblioteki. Gratulacje i życzenia sukcesów i dalszego rozwijania pasji.
https://bialabp.edu.pl/konkursy-biblioteki/final-fantastycznego-konkursu-fotograficznego
Beata Wysokińska
Laboratoria Przyszłości
Gry planszowe są jedną z form działalności edukacyjnej kierowaną do młodszych odbiorców. Pozwalają przyswajać wiedzę historyczną przy okazji dobrej zabawy. Uczą rywalizacji, ale także współdziałania w grupie.
Gminny konkurs historyczny "Ksiądz Stanisław Brzóska i Powstanie Styczniowe"
Gratulujemy Mateuszowi Szczygielskiemu dobrego wyniku.
STARSZAKI NA TURNIEJU ARTYSTYCZNYM
W czwartek, 23 maja 2024r. dzieci z grupy 5-6 - latków wzięły udział w XI Turnieju Artystycznym dla Przedszkoli w Łazach, który w tym roku odbył się pod hasłem „I MALUCHY I STARSZAKI TO BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI”. 4 – osobową drużynę tworzyli: Marcel Drążek, Zosia Biernacka, Łucja Dobrowolska i Filip Goławski. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, m.in. konkurs piosenki, wiedzy na temat bezpieczeństwa, rozgrywki sportowe, itp. Wszystkie dzieci bardzo sumiennie wykonywały zadania i znakomicie się bawiły. Zdaniem jury wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie w poszczególnych konkurencjach, dlatego też nie było przegranych – wszystkie zajęły pierwsze miejsce. Wysiłek nagrodzony został pucharem dla przedszkola oraz medalem i upominkiem dla każdego dziecka. Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na słodki poczęstunek.
6
Miejsca pamięci w naszej okolicy
22 maja 2024r. uczniowie klasy 6a wybrali się z aparatem zakupionym w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI w plener po najbliższej okolicy. Powstały fotografie przy pomniku Ks. Brzóski, oraz w zrekonstruowanym obozie partyzanckim Armii Krajowej. Zdjęcia wykonali E. Rzymowska i Sz. Włoczewski.
1
Konkurs
Archiwum Aktualności