• Andrzejki
          • Andrzejki

          • 29 listopada 2023r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejki, czyli zaczarowany świat magii i wróżb. W tym dniu korytarz zamienił się w „salę wróżb”, w której uczniowie mogli się dowiedzieć, co czeka ich w przyszłości. Ten, kto chciał poznać swoją przyszłość, z niecierpliwością przekuwał papierowe serce, w celu poznania imienia przyszłego męża, czy przyszłej żony, losował bileciki z nazwami zawodów. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Oprócz tego można było wykonać pamiątkowe zdjęcie w andrzejkowej fotobudce. Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili i mieli duże poczucie humoru.

            Dziękujemy Radzie Rodziców z Panem Przewodniczącym Hubertem Królakiem na czele za pomoc w organizacji zabawy andrzejkowej.

        • "Paczuszka dla Maluszka"
          • "Paczuszka dla Maluszka"

          • Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce "PACZUSZKA DLA MALUSZKA".

            Nasza szkoła przystąpiła już  po raz trzeci  do akcji charytatywnej. Zgromadzone dary zostaną przekazane do "Siedleckiego Hospicjum dla Dzieci".

            Zachęcamy do udziału w akcji. Dary można składać w specjalnie przygotowanym miejscu na korytarzu szkolnym. Za przekazane dary uczniowie otrzymują symboliczną bombkę oraz pochwałę.

          • Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej „Rozśpiewajmy Niepodległą”

          • 26 listopada b.r. odbyło się podsumowanie II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Rozśpiewajmy Niepodległą” organizowanego przez Stowarzyszenie Artystów Podkarpacia. Napłynęło ponad 400 zgłoszeń z całej Polski. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia. W kategorii 10 – 13 lat naszą szkołę reprezentował Łucja Korlaga z klasy 7b, która została finalistką tego festiwalu.

        • Spotkanie z fotografem
          • Spotkanie z fotografem

          • 22 listopada w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w kl. 6a odbyło się spotkanie z fotografem - Pawłem Przeździakiem. Opowiedział on o aparatach oraz fotografii tradycyjnej i cyfrowej. Zwracał uwagę na to, aby zrobić dobre zdjęcie, nie trzeba wcale mieć drogiego i bardzo dobrego sprzętu - wystarczy telefon i fajny pomysł. Na zajęciach poruszone też zostały tematy fotografii ślubnej, portretowej czy plenerowej, z zasadą  trójpodziału. Największe zainteresowanie wzbudził temat z pogranicza fotografii artystycznej zwanej STREET PHOTO, której tematem są odpowiednio uchwycone ujęcia życia ulicznego. Na zajęciach uczniowie pochwalili się swoimi pracami, a pan fotograf zaprezentował profesjonalne zdjęcia, które można podziwiać w poniższych linkach.

            DZIĘKUJEMY ZA CENNE WSKAZÓWKI, KTÓRE Z PEWNOŚCIĄ PRZYDADZĄ SIĘ DO DALSZYCH ZAJĘĆ!

        • Dzień Życzliwości
          • Dzień Życzliwości

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy życzliwi wobec siebie i innych, bo dziś na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas działania przyniosły uczniom trochę uśmiechu i radości, a przy tym, że zwrócili uwagę na emocje innych, i że razem z kolegami i koleżankami mogli spędzić miło czas.

          • "Bezpieczeństwo uczniów w szkole i w Internecie , stosowanie używek i konsekwencje prawne i zdrowotne”

          • ,Bezpieczeństwo uczniów w szkole i w Internecie , stosowanie używek i konsekwencje prawne i zdrowotne” to temat spotkania, które miało miejsce 17 listopada 2023r. w naszej szkole. Spotkanie prowadził st. sierż. Piotr Safiański z KPP w Łukowie.

             Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencji prawnych. Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować gdy jesteśmy ich świadkami. Policjant przypomniał wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegł także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjanta, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Policjant dużo mówił również o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasad zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania policjant wyjaśnił uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśnili czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu.

            Pamiętajcie, że nie można:

              - stosować przemocy werbalnej (wyzywać wulgarnie, poniżać, ośmieszać, straszyć, szantażować);

              - rejestrować filmów i zdjęć wbrew woli dziecka;

              - publikować w sieci ośmieszających filmów, zdjęć i informacji;

              - tworzyć kont anonimowych, podszywać się pod inną osobę.

             Wielokrotnie w trakcie spotkania funkcjonariusz zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią, zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty jakie możemy spotkać w Internecie, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań, oraz zapoznali z procedurami reagowania wobec sprawcy przemocy. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się podczas korzystania z Internetu. Policjant poinformował również o kategoriach zagrożeń:

              - kontakt z niebezpiecznymi treściami;

              - kontakt z niebezpiecznymi osobami;

              - z przemocą rówieśniczą (cyberprzemoc);

              - uzależnienie od Internetu.

             Uważamy, że pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

             Pogadanka funkcjonariusza Wydziału Prewencji dotycząca m.in. odpowiedzialności za używanie środków psychoaktywnych może także stanowić impuls do kształtowania postawy moralnej i społecznej młodego człowieka. Jako pedagodzy i wychowawcy mamy nadzieję, że swoista lekcja prawa pozytywnie wpłynie na zachowanie uczniów w szkole i poza placówką np. w autobusie szkolnym, podczas przerw i w domu. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów oraz głęboko w to wierzymy, że pozytywnie wpłynie na zachowanie dzieci w szkole i poza nią.

          • „Ojczyzna jest matką ziemską. Polska jest matką szczególną.” Jan Paweł II

          • 15 listopada rozstrzygnięto konkurs plastyczno - fotograficzny dla uczniów klas 1-8 pt. „Symbole narodowe w mojej szkole i okolicy”. Jego celem było:

            • uczczenie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
            • Podniesienie aktywności społeczności uczniowskiej w zakresie uchwycenia w obiektywie miejsc, w których możemy zobaczyć symbole narodowe na obszarze naszej szkoły i okolic oraz ich promocja poprzez fotografię.
            • Kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i rozumienia patriotyzmu w naszej małej ojczyźnie (regionie i szkole).

            Wpłynęły 32 prace, wykonane w dowolnej technice plastycznej lub fotografii przedstawiające polskie symbole narodowe na Święto Niepodległości. Najwięcej prac, samodzielnie na zajęciach wykonała kl. III, za co serdeczne podziękowania dla Pani wicedyrektor Reginy Hermanowicz. Komisja w nietypowym składzie uczniów kl. 6a: Wiktoria Kozłowska, Emilia Rzymowska, Hanna Świder i Szymon Włoczewski wyłoniła następujących zwycięzców:

            KATEGORIA I -  uczniowie klas 1-3

            I miejsce  (praca plastyczna) – Olga Araj kl. III

            II miejsce  (fotografia) – Dominik Bartczak kl. IIb

            III miejsce  (praca plastyczna) – Anna Sosnowska kl. III

             

            KATEGORIA II -  uczniowie klas 4-8

            I miejsce  (praca plastyczna) – Alicja Wysokińska kl. Vb

            II miejsce  (fotografia) – Dawid Wyrębek kl. Vb

            III miejsce  (praca plastyczna) – Igor Olejniczak kl. IVb

             

            wyróżnienia:

            Nikodem Szaszko kl. IIa, Nina Niedziółka kl. III,

            Gabriela Szczygieł kl. IVa, Antonina Koper kl. IVb oraz Jakub Mościcki kl. Vb

            GRATULUJEMY!

            W nagrodę za chęci i zaangażowanie społeczne, uczniowie którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie otrzymali pochwały. Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami, które pozyskano z GMINY ŁUKÓW oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            ​​​​​​​Zdjęcia prac konkursowych oraz dokumentację fotograficzną wykonali uczniowie kl. 6a na zajęciach w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, a informacje zostały zamieszczone na stronie internetowej. Prace można obejrzeć na korytarzu szkolnym.

            Zdjęcia ze szkolnego apelu z okazji Święta Niepodległości 2023 wykonali:

            Bartosz Bednarczyk, Wiktoria Kozłowska oraz Szymon Włoczewski.

            Opracowanie: Beata Wysokińska

          • ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA ŻYCZLIWOŚCI

          • Ciepła, uśmiechu,

            mało trosk i radości,

            życzymy Wszystkim w dzisiejszym

            - Dniu Życzliwości

             

            Dzień Życzliwości to wyjątkowa okazja, aby przypomnieć sobie o tym, jak ważne jest okazywanie serdeczności i życzliwości wobec innych ludzi. W tym dniu życzymy sobie i innym, abyśmy mieli zawsze w sobie coś z tego pięknego uczucia, które sprawia, że świat jest lepszym miejscem.

            Niech Dzień Życzliwości przypomni nam o tym, że każdy mały gest czy uśmiech, może sprawić, że ktoś inny poczuje się lepiej i bardziej zrozumiany. Niech ta życzliwość towarzyszy nam na co dzień, a my sami stańmy się dla innych źródłem uśmiechu i dobrej energii.


        • Teatrzyk „Szewczyk Dratewka”
          • Teatrzyk „Szewczyk Dratewka”

          • Dnia 16 listopada 2023r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do świetlicy wiejskiej, gdzie czekała na nich miła niespodzianka. Otóż zaprzyjaźnione z nami Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kumpele” zaprezentowały piękną, znaną i lubianą baśń pt. „Szewczyk Dratewka”.

            Wzruszająca, a zarazem pouczająca opowieść dla najmłodszych, która uczy, że dobre uczynki zawsze wracają. Dratewka, chociaż był tylko biednym szewcem, dzięki pracowitości i wrażliwości na potrzeby innych, odmienił swój los.

            Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody Szewczyka Dratewki. Oglądając przedstawienie bawiły się i uczyły właściwej postawy wobec innych ludzi i świata przyrody.

            Barwne stroje i pełna ekspresji gra aktorska zachwyciły przedszkolaków. Sprawiły, że dzieci na długo zapamiętają tę baśń i jej przesłanie.

            Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, zarówno za wspaniały występ,  jak również za słodki i pyszny poczęstunek.

             

          • Telefony zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy

          • Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

            W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

            Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji

            i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • W 2023 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł  17 listopada (piątek).
            Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty, dlatego  nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu. To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych.
            Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór
            dla młodszych pokoleń. Ci z kolei, dzięki temu wydarzeniu, mogą nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach.

            W naszej szkole do akcji tej przystąpili uczniowie z klas od III do VIII. Każda klasa otrzymała szablon zaszyfrowanej tabliczki mnożenia oraz zaszyfrowane hasła. Zadaniem uczniów było odczytanie myśli sławnych ludzi z wykorzystaniem znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie pracując w grupach oprócz stosowania tabliczki mnożenia mieli możliwość ćwiczenia pracy w zespole. Uczniowie z entuzjazmem przystąpili do wykonania zadania. Rozszyfrowane hasła bardzo im się podobały.

            Całe przedsięwzięcie przygotowała i przeprowadziła pani Joanna Rojewska.

          • Dzień Życzliwości

          • Drodzy Uczniowie,

            Drodzy Rodzice,

            Zachęcamy do aktywnego włączenia się do Światowego Dnia Życzliwości, który jak co roku obchodzimy 21 listopada (wtorek) ...

            Tego dnia będziemy świecić i emanować życzliwością ubierając się na żółto, zdobiąc drzewo życzliwości czy też brać udział w klasowych zabawach.

            Przy tej okazji chcemy jeszcze podzielić się życzliwością z innymi osobami, które potrzebują czasem wsparcia. We wtorek będzie możliwość "wykupienia" za drobne słodycze (batonik, lizaki, garstkę cukierków) KARTKĘ ŻYCZLIWOŚCI, którą później można obdarować kogoś bliskiego. Na terenie szkoły będzie działała również Poczta Życzliwości.

            Zachęcamy do aktywnego udziału w powyższych przedsięwzięciach, a przede wszystkim do podjęcia takich działań, które spowodują poprawę nastroju ludzi w naszym otoczeniu.

            Pedagog , Biblioteka szkolna

          • DZIEŃ MARCHEWKI W PRZEDSZKOLU     

          •          Tak pomarańczowo w naszym przedszkolu nie było już dawno! Wszyscy ubraliśmy się w kolor „marchewkowy”. Cel tego dnia był jeden i niezwykle ważny – promowanie zdrowego odżywiania! Dzieci usłyszały wiele ciekawostek o marchewce, śpiewały piosenki, wykonywały piękne prace plastyczne, na których w roli głównej była oczywiście marchewka. W tym dniu nie zabrakło surowej marchewki i ogromnej ilości dziecięcej radości!!! Bardzo dziękujemy Rodzicom, za zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie dzieci na ten pomarańczowy dzień.

        • Szlachta w Rzeczypospolitej
          • Szlachta w Rzeczypospolitej

          • 15 listopada 2023 roku uczniowie klasy 6b na zajęciach dodatkowych  z historii przenieśli się w czasy XVI i XVII -  wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Uczniowie poznali, jakie znaczenie miała i z jakich warstw składała się polska szlachta, jak ubierały się damy dworu. Zajęcia miały charakter interaktywny, uczniowie czynnie brali w nich udział, a wcześniej samodzielnie przygotowali stroje z epoki. Na zajęciach wykorzystaliśmy aparat z projektu ,,Laboratoria Przyszłości".

        • Pasowanie na Przedszkolaka
          • Pasowanie na Przedszkolaka

          •          Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Przedszkolu w Gręzówce odbyła się w dniu 8 listopada. Dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola zostały przyjęte do społeczności przedszkolnej. „Pszczółki” – najmłodsze przedszkolaki – zaprezentowały krótką część artystyczną, a tym samym przekonały wszystkich, ze zasługują na miano Przedszkolaka. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dla większości był to pierwszy bardzo ważny występ. Po części artystycznej dzieci obiecały zgodnie bawić się z kolegami, słuchać pani i pomagać innym i nadszedł czas na akt pasowania. Dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, medale  oraz drobne upominki. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

                           Serdecznie gratulujemy najmłodszym przedszkolakom i życzymy samych pogodnych dni, wiele radości i przyjemnych chwil w gronie kolegów i koleżanek, by każdy nowy dzień rozwijał i pobudzał ich wyobraźnię to twórczego działania.

        • Ślubowanie klasy pierwszej
          • Ślubowanie klasy pierwszej

          • „ Ślubuję:

            - być dobrym uczniem,

            - dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,

            - rozwijać siebie , swoją wiedzę i umiejętności

            - starać się być dobrym kolegą,

            - sprawiać radość,rodzicom i nauczycielom.

            - kochać swoją Ojczyznę - Polskę”.

             

             

            W środę 8 listopada 2023 roku odbyła się Uroczystość  Ślubowania i Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie klas I- III.

            Uczniowie klasy pierwszej przedstawili bogaty program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności  recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego w przepięknej scenerii dokonała Pani dyrektor Regina Hermanowicz. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Gręzówce. Pani dyrektor skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów, ich rodziców oraz nauczycieli i wspólnie z wychowawczynią klasy Reginą Olszewską wręczyła pamiątkowe dyplomy. Następnie uczniowie klas II pod kierunkiem p. A. Federczyk i D. Sójki poprzez wspaniały taniec, piosenkę, życzenia i upominki miło przywitali pierwszaków. Najmłodsi otrzymali również piękne życzenia i upominki od rodziców.

            Olbrzymią atrakcją dla wszystkich uczestników uroczystości okazał się przepyszny tort przygotowany przez rodziców uczniów klasy I. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek również przygotowany przez rodziców.

            Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek  i pracowników szkoły.

            Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Julita Biernacka, Joanna Bojanek, Jan Chromiński , Sofia Dari, Andrzej Dużyński, Alan Dybciak, Wojciech Grądek, Natalia Hajner, Bartosz Kamiński, Zofia Kawałek, Maja Kisiel, Alicja Klamka, Eliza Królak, Urszula Osak, Weronika Szaszko, Maria Szczygieł, Antoni Wierzchowski, Laura Włoczewska, Krzysztof Wolny, Eliza Wróbel, Kacper Wysokiński, Antoni Zakrzewski.

            Zdjęcia z uroczystości wykonała Wiktoria Kozłowska z kl. 6a

            w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.