• ĆWICZENIA PRZED ZAWODAMI

• W niedzielę Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza uczestniczyła w Halowych Zawodach w Puławach. Była to bardzo dobra lekcja w przygotowaniu do wojewódzkich rozgrywek, w których nasi druhowie wezmą udział 23 marca. DZIĘKUJEMY p. Emilowi Głogowskiemu za zaproszenie.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA

•               W ostatnim czasie w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci zapoznawały się z rasami kotów, podziałem na koty domowe i koty dzikie oraz z obyczajami tych zwierząt. Oczywiście nie zabrakło piosenek o kotkach, jak również wesołych zabaw. Wszystkie dzieci były kotkami, piły mleczko, bawiły się motkami włóczki. Była także bajka „Chory kotek” Stanisława Jachowicza oraz opowiadanie „O kotku, który szukał czarnego mleka” Heleny Bechlerowej. Głównym celem tego święta jest uwrażliwienie na krzywdę zwierząt oraz wdrażanie dzieci do dbałości  i troskę o naszych czworonożnych przyjaciół.

• Lekcja historii w kinie

• 16.02.2024r. uczniowie klasy VII i VIII udali się do kina Helios w Siedlcach na film pt. „Powstaniec 1863”, który w poruszający sposób przybliża widzowi krwawe dni powstania styczniowego  oraz bohaterską postać księdza Stanisława Brzóski. Film zrobił dobre wrażenie na uczniach i z pewnością  był pouczającą lekcją historii. Wszystkie zdjęcia wykonaliśmy aparatem zakupionym w ramach projektu  Laboratoria Przyszłości.

• WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

• Walentynki były doskonałym dniem dla wszystkich przedszkolaków, prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni.

Całe przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta. 14 lutego to przecież nie tylko dzień   zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.

W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowywały wszystkich miłym słowem, gestem, walentynką. Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Każda grupa przygotowała pracę plastyczną i wykonała fotki przy walentynkowej ściance.

• WALENTYNKOWE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• 14 lutego 2024r. uczniowie uczęszczający na zajęcia w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” wybrali się do naszego przedszkola, aby wykonać okolicznościową sesję. Motywem przewodnim tego dnia było czerwone serce,  a Walentynki, to święto nie tylko miłości, ale także sympatii, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. Na pamiątkę tych radosnych chwil przedszkolaki chętnie pozowały do serduszkowych fotografii.

• Rozstrzygnięcie konkursu kaligraficznego

• Z okazji DNIA RĘCZNEGO PISANIA odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas IV - VIII. Uczestnicy mieli za zadanie przepisać fragment dowolnie wybranego utworu. Komisja konkursowa oceniała: staranność pisma, estetykę, czytelność, bezbłędność, rozmieszczenie tekstu i wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Maria Kozakowska kl.VIIa

II miejsce – Lena Dołęga kl. Vb

III miejsce – Antonina Koper kl.IVb

Wyróżnienia: Maria Bryzek kl.IVb i Gabriela Domańska kl.Va

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, ufundowane przez: Radę Rodziców, sklepik szkolny i p. Mariusza Dybciaka . Ogłoszenie wyników odbyło się 13.02.2024 r.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Organizatorzy konkursu: E. Głuchowska, M. Kozakowska