• Działa w ramach działalności Zespołu Szkół w Gręzówce od 2005 roku z małymi przerwami. Członkami Wolontariatu mogą być uczniowie w wieku od 12 do 16 lat, wszyscy, którzy są uczynni, życzliwi i bezinteresowni. Obowiązuje nas zasada zaangażowania na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Wolontariusze na co dzień pracują na rzecz:

• rówieśników, m. In. Pogotowie naukowe;
        • na rzecz społeczeństwa: udział w WOŚP, Góra Grosza, akcje nakrętkowe i inne akcje pomocowe;
        • Osób chorych: między innymi zbiórka zabawek i gier dla małych pacjentów łukowskiego szpitala,
        • Osób starszych, m.in. indywidualne odwiedziny, pomoc w zakupach, sprzątanie oraz zwykła rozmowa.

Pracami wolontariatu kieruje GOSPODARZ, każdego roku wybierany pośród uczestników i jest to osoba wyróżniająca się zaangażowaniem w pracę Wolontariatu. Opiekę nad młodzieżą sprawuje pani Kasia Strzelec, która dzielnie kieruje wszystkimi i zaraża radością i energią.

A teraz ważne. Każdy, kto należy do Wolontariatu na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej dostaje dodatkowe punkty na świadectwie, które są pomocne do dostania się do wybranej szkoły średniej.

opracowanie: Katarzyna Strzelec