• Zajęcia otwarte dla rodziców z grupy "MOTYLKI"
          • Zajęcia otwarte dla rodziców z grupy "MOTYLKI"

          • Dnia 03.04.2023 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy ,,MOTYLKI” o tematyce Wielkanocnej, dzięki którym mogli zaobserwować postępy w rozwoju swoich dzieci. Na przedszkolaków czekały zadania matematyczne oraz zabawy związane z symbolami Świąt Wielkanocy. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały „Historię żółtego kaczątka"” – teatrzyk kukiełkowy, na temat którego rozmawiały i utrwaliły sobie tradycje wielkanocne, następnie przedszkolaki pracując w grupach układały puzzle "Tradycje wielkanocne", zwieńczeniem zajęć było wspólne pokolorowanie pisanek, baranków i kurczaczków z masy solnej.

             

          • Z życia biblioteki...

          • Wielkanoc tuż tuż, a Ty nie masz pomysłu, jak udekorować świąteczny stół? Chcesz zaskoczyć ciocię Halinkę? A może interesujesz się naszymi rodzimymi zwyczajami i obyczajami?  Biblioteka, jak zawsze, przychodzi z pomocą i zaprasza do wypożyczenia książek, które Cię zainspirują.

        • "Wielkim darem Wielkanocy jest nadzieja".
          • "Wielkim darem Wielkanocy jest nadzieja".

          • "Jezus zwyciężył" pod takim hasłem w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie z klas III, IV, VI oraz przedszkola przygotowali montaż słowno - muzyczny, w którym w pierwszej części pochylili się nad znaczeniem krzyża w naszym życiu, natomiast w drugiej zaprezentowali zwyczaje wielkanocne i symbolikę świąt. Program był wypełniony pięknymi piosenkami , nie zabrakło również święconek, a malownicza sceneria wprowadziła wszystkich w miły, wielkanocny nastrój. Po zakończonej uroczystości ks. A. Krasuski i pani Wicedyrektor R. Hermanowicz złożyli wszystkim pracownikom, uczniom i ich rodzicom świąteczne życzenia.

            Apel został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: T. Pirosa, D. Sójki, A. Federczyk, R. Olszewskiej, U. Jurzyk, A. Bryzek, A. Korlagi, E. Mariuszyc,  J. Grzyb, M. Kozakowskiej, M. Turemki

            Opracowała: M. Turemka

          • Robimy palemki z Paniami z KGW

          • Dnia 31.03.23r. w naszym przedszkolu gościliśmy Panie
 z KGW w Gręzówce. Przybyły do nas, żeby zapoznać dzieci z robieniem tradycyjnych palm wielkanocnych.

            Na początek przedszkolaki dowiedziały się, że palma to symbol odradzającego się życia.

            Później w poszczególnych grupach odbyły się prawdziwe warsztaty robienia palm wielkanocnych.

            Każdy z wielkim zaciekawieniem patrzył jak panie wiją palmy, następnie dekorują je bukszpanem, kolorowymi kwiatkami
  i wstążkami. Dzieci widząc ile siły i wysiłku trzeba mieć, żeby wykonać taką palmę obiecały pójść w niedzielę poświecić palemki.

        • "Złota zbiórka dla Wiktorka"
          • "Złota zbiórka dla Wiktorka"

          • PRZEDSZKOLE i Młodzieżowy Wolontariat działający przy Zespole Szkół w Gręzówce reprezentowali dziś całą społeczność uczniowską podczas podsumowania akcji charytatywnej "Złota zbiórka dla Wiktorka", która miała miejsce podczas Targów Kobiet Kreatywnych w Łukowie. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

        • WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW NA PRZEDSTAWIENIE
          • WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW NA PRZEDSTAWIENIE

          • W czwartek 30.03.2023 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział w spektaklu pt. ,,BAŚNIE PANA ANDERSENA” wystawionym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie miało miejsce w I LO im. T. Kościuszki w Łukowie.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Jedną z podtrzymywanych do dziś tradycji jest topienie marzanny.

            Zwyczaj ten, wyrażał radość z przychodzącej wiosny i odchodzącej zimy. Symbolem zimy była marzanna - słomiana kukła, którą owijano białym płótnem, zdobiono wstążkami i koralami. Tradycja nakazywała, aby dziecięcy orszak z marzanną i zielonymi gałązkami jałowca w dłoniach obszedł wszystkie domy we wsi. Następnie słomianą kukłę topiono w rzece, stawie lub jeziorze. Bywało, że marzannę podpalano i płonącą wrzucano do wody.
             Dziś topienie marzanny jest głównie zabawą dzieci i młodzieży odbywającą się 21 marca. Świętuje się wówczas pierwszy dzień wiosny i... Dzień Wagarowicza.

            Klasa IIIb również powitała wiosnę wyruszając na spacer po Gręzówce z wykonanymi przez dzieci kolorowymi kukłami. Po podpaleniu, marzanny zostały wrzucone do wody.

            Wiosna zawitała do Gręzówki, a wagarowicze wrócili do szkoły.

        • „Woda źródłem życia”  Światowy Dzień Wody
          • „Woda źródłem życia” Światowy Dzień Wody

          •    Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Przedszkolaki również przyłączyły się do świętowania. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie poznawaliśmy ogromne znaczenie wody dla życia ludzi roślin i zwierząt. Dzieci poznawały wędrówki wody w przyrodzie oraz jej właściwości. Najważniejszym elementem przeprowadzonych w tym dniu zabaw, zajęć i eksperymentów było ukazanie dzieciom jak oszczędzać wodę w życiu codziennym. Dzieci wykonały również swoje kropelki wody pomalowane farbami lub kredkami. Oczywiście w tym dniu nie zabrakło również radości, uśmiechu i wspaniałej zabawy.

        • WIOSNA W PRZEDSZKOLU
          • WIOSNA W PRZEDSZKOLU

          • „Już kwiaty za nią spieszą,

            Już trawy przed nią rosną

            I szumią: Witaj wiosno!”

             

                 We wtorek 21 marca przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęliśmy od radosnego odśpiewania piosenki „Maszeruje wiosna”. W każdej grupie przedszkolnej odbyły  się zajęcia o tematyce wiosennej, dzieci poznawały i utrwalały wiersze, nazwy pierwszych wiosennych kwiatów oraz ptaków powracających do nas z ciepłych krajów. Oczywiście każdy przedszkolak wykonał piękną pracę plastyczną – portrety wiosny, kwiaty. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wszyscy razem wyruszyliśmy barwnym korowodem – z piękną Marzanną wykonaną przez dzieci sześcioletnie, ze słoneczkami, kwiatami i uśmiechami na twarzy. Recytując wiersz „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno…. pożegnaliśmy zimę według tradycji.

          • #Laboratoria Przyszłości na zajęciach rewalidacyjnych

          • Podczas zajęć rewalidacyjnych, które odbyły się w marcu uczniowie pracowali z duża ilością  kolorowych elementów, które pobudzają ich  wyobraźnię i kreatywność. Klocki Korbo dają uczniom niesamowitą możliwość konstruowania „maszyn”, które faktycznie się ruszają.  Dzieci mają dar wymyślania rozwiązań na które my, dorośli byśmy nawet nie wpadli. Budowanie z klockami Korbo, to nowy wymiar konstruowania, zabawy i nauki w jednym.  Dzięki nim dzieci rozwijają nie tylko logiczne myślenie, ćwiczą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową, ale także mogą z ich pomocą kształtować przeróżne kompetencje.

            W czasie zajęć rewalidacji 29.09.2023r uczeń klasy VII miał możliwość rozwijania swoich umiejętności w zakresie konstruowania i programowania. W świat inżynierii technologicznej przeniósł go   zestaw klocków Lego Spike Essential,  dzięki którym mógł rozwijać swoje pomysły, wykorzystywać zdobytą wiedzę, rozwijać wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie.

        • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
          • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

          • 21 marca witamy pierwszy dzień wiosny i obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa - ,,Dzień kolorowej skarpetki”. Celem akcji było uświadomienie dzieciom, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby zdrowe. Ci ludzie oczekują miłości, uwagi, szacunku i akceptacji. Data 21 marca nie jest przypadkowa-osoby z tą chorobą w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch. W tym dniu chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom - tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka. Budzenie świadomości, empatii, zrozumienia drugiego człowieka oraz otworzenie się na świat powinno rozpocząć się już od najmłodszych lat.

          • Zajęcia rewalidacyjne z wykorzystaniem podłogi interaktywnej z programu "Aktywna Tablica"

          • Dnia 16 marca 2023 r. podczas zajęć rewalidacyjnych uczniowie naszej szkoły poznali zalety podłogi interaktywnej, zakupionej w ramach programu "Aktywna Tablica".

            Zabawa z jej udziałem angażuje wszystkie zmysły dziecka. Angażuje ona dotyk rąk i nóg, ale także słuch i wzrok. Dzięki temu zwiększa się koordynacja ruchowo-wzrokowa. Większość zabaw, które zapewnia podłoga interaktywna, polega na tym, aby dotknąć wszystkie elementy w określonym limicie czasowym. Nie należy zapominać też o aspekcie rywalizacji, która wpływa na prawidłowy rozwój każdego dziecka.

            Wiele zagadek logicznych, które trzeba rozwiązać podczas zabawy z podłogą interaktywną niewątpliwie, wpływa na rozwój dziecka. Podczas zabawy uczniowie poprawiają swoje zdolności motoryczne oraz zwiększają orientację przestrzenną. Dzięki grom na czas są oni w stanie poprawić też swoją szybkość reakcji, a także zwiększyć spostrzegawczość wzrokowo-ruchową, doskonalić percepcję wzrokowo-ruchową, usprawniać motorycznie, a tym samym pomaga w regulacji emocji, integracji zmysłów.

            Opracowanie: U. Jurzyk, M. Kozakowska, R. Olszewska, M. Turemka

             

             

             

             

             

             

             

        • DZIEŃ KOBIET
          • DZIEŃ KOBIET

          • Dnia 7 marca 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Dzień ten był również szczególnie ważny dla Pani Doroty Józwik, której podziękowaliśmy za wieloletnią pracę w naszej placówce. Pani Dyrektor Leokadia Kozioł powitała przybyłych gości oraz całą społeczność szkolną zgromadzoną w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Dzieci z przedszkola i uczniowie ze szkoły zaprezentowali program artystyczny dedykowany wszystkim Paniom i dziewczynkom. Podziękowaliśmy wierszem, tańcem, piosenką i kwiatami Pani Dorocie Józwik za wszystkie lata spędzone w naszym przedszkolu. Nie zabrakło również podziękowań od Pani Dyrektor, koleżanek i kolegów oraz wspaniałego tortu.                                                                                                                                                    

              D.Sójka

        • Dzień Kobiet o smaku pizzy
          • Dzień Kobiet o smaku pizzy

          • 14  marca 2023 r. uczniowie klasy IVA  i IVB  wraz z wychowawcami  postanowili uczcić wyjątkowe święto dziewczynek na warsztatach robienia pizzy.

            Począwszy od wyrobienia ciasta, poprzez dobranie ulubionych składników i pieczenie, dzieci doskonale się bawiły.  Radości i emocji było wiele, każdy okazał się mistrzem swojego wypieku. Przy wspólnym stole, w dobrej atmosferze, z uśmiechem i ketchupem na twarzach, dzieląc się smakowymi wrażeniami -twórczo spędziliśmy Dzień Kobiet w pizzerii " Da Grasso" w Łukowie. Bardzo dziękujemy pracownikom lokalu za mile spędzony czas.

             

          • Ogłoszenie

          • Młodzieżowy Wolontariat pragnie poinformować o uczestnictwie społeczności szkolnej w akcji "Złota Zbiórka dla Wiktorka". W dniach 20 - 31 marca uczniowie na terenie szkoły zbierać będą pieniądze dla chłopca na jego leczenie i rehabilitację. Zachęcamy serdecznie  do włączenia do tej zbiórki.

          • St Patrick's Day

          • Dzień Świętego Patryka  - irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca, uczniowie klas 1-3  naszej szkoły wykorzystali do:

            • wykonania postaci  Leprechauna  (zamieszkującego Irlandię skrzata ) oraz opisywania jego wyglądu,
            • odgadywania i nazywania najpopularniejszych symboli tego dnia,
            • gier i zabaw językowych,
            • tańców i śpiewania piosenek
            • wykonania pamiątkowych fotografii, w specjalnie przygotowanej fotobudce
            • świetnej zabawy

            Informacje na temat St Patrick’s Day znajdują się na okazjonalnie wykonanej gazetce na korytarzu szkolnym.

            opracowanie: Beata Wysokińska

          • Z życia biblioteki…

          • To znowu my, czyli aktyw biblioteczny. Nieśmiało przypominamy, że 18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. Zadbaj więc o 90 miliardów swoich neuronów – pij wodę, dużo się ruszaj, właściwie się odżywiaj, spożywaj zdrowe tłuszcze, a przede wszystkim rusz głową.

            Escape Book pozwoli ci potrenować kreatywność, spostrzegawczość, liczenie, rozwiązywanie problemów.

        • DZIEŃ MOTYLA u Motylków
          • DZIEŃ MOTYLA u Motylków

          • Lata nad łąką piękny jak kwiat, swoim kolorem zachwyca

            i zapomina w mig cały świat, że wcześniej była to gąsienica

            14 marca obchodzony jest Dzień Motyli. To wyjątkowy dzień dla grupy Motylki z naszego przedszkola. Celem zajęć w tym dniu było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz wzbogacenie wiedzy na temat motyli . Przedszkolaki poznały wygląd i nazwy motyli,  które można spotkać na naszych łąkach . Poznały też cykl rozwojowy motyla a wszystkie prace w tym dniu były tematycznie związane z kolorowym światem motyli. Motylki w tym dniu były w odwiedzinach u wszystkich grup przedszkolnych z słodkim poczęstunkiem.

            Opracowały:

            A. Bryzek, M. Kozakowska