• WYSTĘPY FORMACJI ,,ISKRA- TANIEC TOWARZYSKI GRĘZÓWKA’’ PODCZAS GMINNEGO ŚWIĘTA JAGODY

• W roku szkolnym 2022/23 w Zespole Szkół w Gręzówce działały w formie zajęć pozalekcyjnych 3 grupy tańca towarzyskiego jako formacja ,,ISKRA – TANIEC TOWARZYSKI GREZÓWKA”. Grupy taneczne obejmowały trzy kategorie wiekowe – 5-6 latki, kl. I-III, kl. IV-VII. Dnia  09.07.23r tancerze wystąpili z programem tanecznym podczas uroczystości Gminnego Święta Jagody, 60-lecia KGW w Gręzowce i 10-lecia Zespołu Śpiewaczego ,,KUMPELE”. Dzieciaki z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały wyuczone podczas całego roku szkolnego choreografie i układy taneczne ( walc angielski, walc wiedeński, cha -cha, rumba). Zajęcia z tańca towarzyskiego odbywają się w naszej szkole w ramach współpracy ze szkołą tańca TOP-ART. w Lublinie. Dziękujemy Paniom z KGW za zaproszenie i życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć w realizowanych przedsięwzięciach.

Opracowała – D. Sójka

• WYSTĘPY ZESPOŁÓW TAŃCA LUDOWEGO ,,LIPKA’’ I ,,FOLKLOR” PODCZAS GMINNEGO ŚWIĘTA JAGODY W GRĘZÓWCE.

• Dnia 09.07.23r w Gręzówce odbyła się prestiżowa uroczystość lokalna a mianowicie GMINNE ŚWIĘTO JAGODY, 60-LECIE KGW W GRĘZÓWCE oraz 10-LECIE ZESPOŁU ,,KUMPELE”. Podczas tych uroczystości wystąpiły z programem tanecznym Zespoły Tańca Ludowego ,,LIPKA” i ,,FOLKLOR” działające w Zespole Szkół w Gręzówce w formie zajęć pozalekcyjnych. Grupa młodsza ,,FOLKLOR” zaprezentowała 4 tańce ( krakowiaka, kujawiaka, kowala i wisielaka) natomiast grupa starsza 3 tańce (krakowiaka, kujawiaka i cygana). Zespoły wystąpiły jak każdego roku na zaproszenie Pań  z KGW w Gręzówce w ramach wieloletniej współpracy. Występy taneczne naszych uczniów wzbudziły duże zainteresowanie gości i rodziców i społeczności lokalnej. Tancerze otrzymali gromkie brawa i liczne słowa uznania. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i jesteśmy dumni, że mogliśmy uświetnić tą jakże ważną dla środowiska lokalnego uroczystość. Paniom z KGW naszym wspaniałym KUMPELOM dziękujemy za zaproszenie, wieloletnią współpracę, prezenty i słodki poczęstunek. Jednocześnie jeszcze raz życzymy dalszych sukcesów i kolejnych lat prężnego działania.

Opracowała – D. Sójka

• PRZEDSZKOLAKI NA PODIUM

• W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym opartym o program ,,Bilingual Future” - dwujęzyczne Dzieci wzięło udział bardzo wiele przedszkolaków.

W kategorii Baby Beetles:

miejsce 1 zdobył nasz przedszkolak - Gabriel Celiński-Jakubowicz - grupa PSZCZÓŁKI op. J. Grzyb, a wyróżnienie - Zosia Biernacka z grupy MOTYLKI op. A. Bryzek.

SERDECZNE GRATULACJE dla dzieci, Rodziców i pań!