• Bogowie greccy na szkolnych korytarzach

• Niecodzienna lekcja historii miała miejsce 26 października 2023 r. Tego dnia do krainy mitów przenieśli się uczniowie klasy 5, którzy w ramach zajęć dodatkowych z historii przygotowali prezentację wybranego bohatera z mitologii. Piątoklasiści pięknie przebrani za bogów i boginie, z atrybutami w dłoni, w ciekawy sposób opowiadali o sobie, o swoim pochodzeniu i przygodach. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, prezentując wybraną postać. Wśród bogów na Olimpie znaleźli się m.in.: Zeus, Ares, Afrodyta, Atena, nie zabrakło również greckich hoplitów. Na zajęciach wykorzystaliśmy aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości", którym robiliśmy zdjęcia.

Z pewnością wszyscy na długo tę lekcję zapamiętamy.

• Słoneczko jesienne już tak nie grzeje, a jednak jak świeci dusza się śmieje. Zaprasza na spacer po liście, kasztany, uśmiechnij się a dzień będzie udany.

• Jesień to idealna pora do robienia zdjęć. Dlatego też,  18 października w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 6a sięgnęli po szkolny aparat, by podczas spaceru w poszukiwaniu jesieni uwiecznić najpiękniejsze jej oblicza: grzyby, krajobrazy pełne ciepłych kolorów, delikatną popołudniową rosę, roślinność o rudych barwach oraz dary jesieni. Była to dobra okazja nie tylko do rozburzenia zainteresowań otaczającą przyrodą ale przede wszystkim fotografią. Kolaże wykonano w edytorze zdjęć Photo Editor na zajęciach w szkole. Powstałe prace doceniono i opublikowano na portalu lukow 24.pl

Opracowanie: Beata Wysokińska

• Wesoło jesienią w ogródku na grządce, Tu ruda marchewka, tam strączek , Tu dynia jak słońce……..

• ​​​​​Uczniowie klas 1-4  uczestniczyli w szeregu lekcji kulturowych, połączonych z jesienią. Pierwszoklasiści w związku z omawianym tematem owoców określali ich kolor i wielkość, rzucali nimi do celu oraz uczestniczyli w zabawach i grach językowych. Największą frajdę sprawiło uczniom wykonanie dyń z kukurydzianych chrupek. Klasy 2 zrealizowały jeden z tematów z podręcznika New English Adventure 2 – Halloween, wykonując dyniowe koperty, ćwiczenia online, grając w gry planszowe i pchełki. Trzecioklasiści wzięli udział w kulturowym wydarzeniu związanym z zakończeniem tegorocznego sezonu zbiorów. Harvest Festival bo o nim mowa to Święto Plonów, które obchodzone jest w Wielkiej Brytanii w październiku jako dziękczynienie za zbiory.  Na lekcję  dzieci przyniosły owoce oraz liście z drzew i ogrodów z których wykonały dynie.  Pumpkin Day czyli Dzień Dyni, które obchodzone jest 31 października, przypadło klasom 4.  W tym dniu nie zabrakło dyń, jabłek zabaw ruchowych oraz smakołyków do skosztowania.

Opracowanie: Beata Wysokińska

• PODZIĘKOWANIE

• Jesteście naszymi Aniołami w Piżamach❤

Liczymy, że spotkamy się jeszcze raz nie tylko w Piżamach :)

Mamy wspaniałe plany 😇

Niech anioły uciskają was od nas ❤ Przesyłamy wam piękne dyplomy z podziękowaniami i magiczną odznakę małego czarodzieja Mogwartu - Mogę i Jestem tego Wart! Naszego magicznego ośrodka, który budujemy wspólnymi siłami!

Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy,

ekipa Biegu i Dnia w Piżamach

• Konkurs wokalny Debiuty

• 19 października br. w siedleckiej sali Podlasie odbyły się przesłuchania w ramach XII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Debiut", których organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury. Wśród wielu wykonawców z różnych stron Polski m. in. Kielc, Lublina, Przasnysza, Janowa Podlaskiego, wystąpiła uczennicanaszej szkoły z  klasy 7b  Łucja Korlaga. Była to dla niej możliwość występu na profesjonalnej scenie oraz szansa zdobycia cennego doświadczenia w gronie bardzo dobrze śpiewających wykonawców.

• Laboratoria Przyszłości klasa II b

• Uczniowie klasy IIb na zajęciach dodatkowych ,,Pociągiem do Krainy Wiedzy” budowali  z klocków Korbo w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości. Klocki Korbo to ogromne możliwości. Dzieci korzystając z nich podczas zajęć uczyły się kodowania, planowania, współpracy. Wszystko to w atmosferze zabawy. Dzięki tym klockom to, co było tylko w wyobraźni nabrało realnych kształtów. Dzieci mają dar wymyślania rozwiązań na które my, dorośli byśmy nawet nie wpadli. Budowanie z klocków Korbo, to nowy wymiar konstruowania, zabawy i nauki w jednym.

Opracowała – D. Sójka

• Uczniowie Zespołu Szkół w Gręzówce pamiętają

• Umarłych wieczność dotąd trwa,
            dokąd pamięcią im się płaci.

Wisława Szymborska

Tradycją naszej szkoły jest coroczne porządkowanie kwater wojskowych znajdujących się na cmentarzu parafialnym. Zbiegło się to z akcją organizowaną przez MEN pod hasłem „#Szkoła Pamięta”.

W tym roku nad sprzątaniem żołnierskich grobów pracowali przedstawiciele klasy ósmej i klas siódmych wraz z nauczycielami odpowiedzialnymi za dbałość o to miejsce. Wyjście na cmentarz to  okazja do poznania fragmentu historii naszego regionu oraz oddania czci poległym w walce o wolną Polskę. Akcja porządkowania nekropolii to także nauka szacunku dla tradycji, jak też wyraz pamięci o zmarłych. Uczniowie złożyli również przygotowane wiązanki, a 1 listopada – w dniu Wszystkich Świętych przybyli, by zapalić znicze na żołnierskich kwaterach oraz mogiłach zmarłych księży i nauczycieli.

Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę  Rodziców za zakupione znicze i przygotowane wiązanki.

M. T.
            U. J.