• ZBIÓRKA NAKRĘTEK DLA LUBELSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI IM. MAŁEGO KSIĘCIA

          • Uczniowie naszej szkoły od dawna uczestniczą w zbiórce nakrętek dla dzieci z lubelskiego hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Do akcji przyłączyły się także dzieci z przedszkola. Podjęta inicjatywa ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi uczniów i przedszkolaków na potrzeby innych. Poprzez zbiórkę dzieci mają możliwość  wyciągnięcia pomocnej dłoni w stronę słabszych i chorych rówieśników. Wspólnymi siłami zebraliśmy 26 dużych worków.

            DZIĘKUJEMY DARCZYŃCOM!

          • BEZPIECZNE WAKACJE

          • Drodzy Uczniowie!

            Szybko minął nam ten rok szkolny… Zaczyna się najpiękniejsza pora – wakacje… To czas letnich kąpieli, słońca, długich spacerów i ciekawych przygód. Życzymy Wam, by wakacje były bezpieczne, pełne wrażeń, nowych kolegów, miejsc i zabaw. A gdy już odpoczniecie – wracajcie do szkoły w pełni wypoczęci.

            Życzymy UDANYCH i BEZPIECZNYCH WAKACJI

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22

          •  

                                                         

                                                                              „Każdy koniec jest nowym początkiem…”

            24 czerwca uczniowie SP w Gręzówce wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2021/2022. Spotkanie w szkole poprzedziła Msza Św. odprawiona przez ks. Adama Krasuskiego.                                                                

            Podczas uroczystego apelu wystąpiły dzieci ze szkolnego zespołu ludowego i uczniowie klas drugich, którzy przypomnieli kolegom zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.                                                                               

            P. dyrektor Leokadia Kozioł zwróciła się do uczniów, rodziców i nauczycieli z podziękowaniami za ich pracę i życzeniami na wakacje. Podczas apelu zostały wręczone dyplomy, wyróżnienia, nagrody książkowe i listy gratulacyjne.                                                                                                                       

            Na zakończenie uczniowie udali się do swoich klas, aby otrzymać upragnione świadectwa i pożegnać się z wychowawcami i kolegami. Nie zabrakło radości i wzruszeń. Po dziesięciu miesiącach zmagań, wszyscy zasłużyli na  odpoczynek!

            Z całego serca życzymy UDANYCH, POGODNYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI!

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

          • Zakończenie roku szkolnego będzie wyglądało następująco:

            Godz. 7.30 - Wyjazd autobusów z Łukowa

            Godz. 8.00 - Msza w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce

            Godz. 9.15 -  Uroczyste zakończenie w sali gimnastycznej

            Godz.10.30 - Odjazd autobusów szkolnych spod szkoły

          • Pożegnalne spotkanie klasy III A

          • 20.06.2022 r.  w rekonstruowanym obozie partyzanckim nieopodal Klimek odbyło się spotkanie pożegnalne klasy III połączone z ogniskiem. Przybyli na nie rodzice z dziećmi, wychowawczyni  Krystyna Szczygieł oraz katechetka  Magdalena Turemka. Było wspólne  pieczenie kiełbasek,  słodycze i napoje  oraz zabawa integracyjna. Nauczycielki podziękowały rodzicom za  trzyletnią współpracę oraz złożyły życzenia na nadchodzące wakacje oraz następny etap edukacyjny. Nie zabrakło także wspomnień z ostatnich wspólnie spędzonych lat…

        • Wycieczka na teren Jury Krakowsko- Częstochowskiej.
          • Wycieczka na teren Jury Krakowsko- Częstochowskiej.

          • Jura Krakowsko-Częstochowska to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Sam Szlak Orlich Gniazd skrywa ruiny warowni budowanych jeszcze za czasów Kazimierza Wielkiego i ciągnie się od Jasnej Góry aż po Wawel. Znaczna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce, by odkrywać te malownicze, tajemnicze i pełne osobliwości przyrody miejsca.

            Pierwszy dzień wycieczki poświęcony był zwiedzaniu klasztoru na Jasnej Górze – miejscu pielgrzymek katolików z Polski i całego świata.  Pobyt na Jasnej Górze połączony był ze zwiedzaniem Sali Rycerskiej, Muzeum Jubileuszu 600-lecia, Bastionu Św. Rocha,  Bazyliki Jasnogórskiej, Skarbca oraz Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

            W drodze do Złotego Potoku uczestnicy wyjazdu zwiedzili pałac i dworek, w którym mieszkał hrabia Wincenty Krasiński – ojciec znanego poety Zygmunta Krasińskiego. Pomimo deszczowej aury, odbyliśmy spacer po terenie malowniczego parku otaczającego pałac, przez który płynie potok Wiercica. Dolinę tej rzeki (najbardziej malowniczy fragment Jury Północnej), wraz z ruinami zamku na skale Ostrężnik mogliśmy podziwiać już pod koniec dnia. Pomimo zmęczenia, warto było się wybrać w dolinę, by można było podziwiać przyrodnicze ciekawostki – wapienne skały, leje krasowe, ponory i słynną Bramę Twardowskiego.

            Dzień drugi wycieczki przyniósł wiele wrażeń, jakich dostarczył pobyt w ruinach  zamku Bonerów z XIV wieku - najokazalszym i najbardziej rozpoznawalnym obiekcie na Szlaku Orlich Gniazd. Warto dodać, że to tu A. Wajda kręcił „Zemstę”. Kolejnym punktem programu była Góra Birów – po Zamku Ogrodzieniec najwyżej położony punkt tej okolicy. Na górze tej znajduje się rekonstrukcja prasłowiańskiego Grodu Królewskiego.

            Zwieńczeniem wycieczki była Pustynia Błędowska – określana mianem „Polskiej Sahary”. Obszar pustyni jest jedną z najciekawszych atrakcji w Polsce i rzeczywiście robi wielkie wrażenie. Jako ciekawostkę warto nadmienić, że pustynia ta grała Saharę w ekranizacji powieści B. Prusa „Faraon”.

          • Rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego "NAJPIĘKNIEJSZA ZAKŁADKA"

          • Miło nam poinformować, iż wyłoniliśmy laureatów konkursu plastycznego, zorganizowanego w ramach realizacji "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025". Z wszystkich grup przedszkolnych otrzymano 32 prace plastyczne.

            I miejsce - Miłosz Chojecki grupa 4-5 latki

            II miejsce - Julita Biernacka grupa 0"A"

            III miejsce - Jagoda Wyrębek grupa 0"B"

             

            Udział wzięli:

            GRUPA 3-LATKI: Zosia Biernacka, Lenka Królak, Laurka Królak i Marysia Wielgórska.

            GRUPA 4-5 - LATKI: Oliwka Dybciak, Marcelinka Krasowska, Krzyś Bartczak, Ala Pawlik, Tomuś Wyrębek, Nela Ługowska.

            GRUPA 0"A": Adam Pakuła, Dominik Bartczak, Szymon Chojecki, Emilka Koper, Lena Piechowicz, Eliza Wróbel.

            GRUPA 0"B": Andrzej Dużyński, Eliza Królak, Alan Dybciak, Kacper Wysokiński, Maja Kisiel, Rafał święcicki, Natalia Hajner, Sofia Dari, Nikodem Szaszko, Weronika Szaszko, Franek Rodak, Ksawery Wielgórski, Marcelinka Sosnowska.

            Organizatorzy konkursu: Przedszkole w Gręzówce (A. Bryzek, M. Kozakowska, E. Mariuszyc)

        • MEGAMISJA - podsumowanie programu edukacyjnego
          • MEGAMISJA - podsumowanie programu edukacyjnego

          • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy IIb w Szkole Podstawowej w Gręzówce brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym fundacji Orange „MegaMisja”. Głównym celem programu było podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli oraz uczniów. Dzięki udziałowi w programie najmłodsi uczniowie stali się bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. W MegaMisji duży nacisk kładziony był na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która pozwalała nabywać cyfrowe kompetencje.
                Program stworzony został na zasadzie platformy edukacyjnej, w której dzieci musiały pokonywać kolejne jej etapy, za co zdobywały punkty oraz nagrody. Gra odbywała się przy pomocy przygotowanej przez organizatora platformy internetowej i składała się z 10 etapów. Każdy etap zawierał serię zajęć/poziomów (od 3 do 5), które przeprowadzane były przez nauczyciela zgodnie z proponowanym przez twórców platformy „MegaMisja” scenariuszem zajęć. Program zakładał przeprowadzenie godzinnych zajęć raz w tygodniu. Przyjęto częstotliwość prowadzonych zajęć na poziomie 1-2 razy w tygodniu ze względu na duże zainteresowanie zajęciami.
                Tematy zajęć pozwalały dzieciom nabyć wiedzę i umiejętności w następującym zakresie: jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy, poznać zasady kodowania.
                W ciągu minionego roku szkolnego uczniowie klasy IIb, realizując program, przeszli wszystkie etapy programu edukacyjnego. Oprócz nowych umiejętności dzieci zdobyły także nagrody rzeczowe w postaci artykułów plastycznych, gier edukacyjnych, książek, gier planszowych, audiobooków, a także dwóch tabletów. 

            Opracowanie:Małgorzata Kozakowska

          • NOWE KOSZULKI DLA MDP

          • SERDECZNE PODZIĘKOWANIA dla Dyrekcji Zespołu Szkół w Gręzówce za prezent w postaci koszulek dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z okazji ślubowania. 

          • Bezpłatny webinar OSE „Rodzinny album z wakacji – czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć internet”

          •  

            Szanowni Państwo,

             


            zachęcamy wszystkich Rodziców do udziału 20 czerwca o godzinie 17.00 w webinarium, które organizowane jest w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

             

             

             

            Zdarza się, że wielu rodziców dzieli się w internecie zdjęciami i filmami, na których są ich dzieci. Rocznie, statystyczny rodzic, wrzuca do sieci średnio 72 zdjęcia i 24 filmy ze swoimi pociechami. Należy pamiętać, że w internecie nic nie ginie – niby wszyscy o tym wiemy, ale myślimy, że nas to nie dotyczy.

             


            W trakcie bezpłatnego webinaru OSE „Rodzinny album z wakacji – czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć internet”, poruszone zostaną konsekwencje, z jakimi może wiązać umieszczanie zdjęć dzieci w sieci.

             

             

             

            W spotkaniu wezmą udział:

             

            • Anna Rywczyńska – ekspertka ds. edukacji cyfrowej NASK
            • Paweł Małaszyński - ambasador kampanii OSE, aktor
            • Marcin Perfuński - dziennikarz, influencer, supertata.tv
            • Marta Wojtas - psycholożka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, trenerka

             

            Spotkanie odbędzie się online, na profilu OSE na Facebooku.  Wystarczy kliknąć w link:

             

             Dołącz do wydarzenia już dziś!

             

             

             

          • Akcja charytatywna – paczka dla dzieci z domu dziecka w Siedlcach

          • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
            nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
            Jan Paweł II

            Celem głównym akcji było przekazanie dzieciom książek i kolorowanek, a także kształtowanie postaw społecznych u dzieci wyrażających się potrzebą zaangażowania na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi, służenia sprawom, ideom i grupom społecznym.

            Do akcji zaangażowały się wszystkie grupy z Przedszkola w Gręzówce wraz z rodzicami. Wszyscy mamy nadzieję, że ta niewielka pomoc wzbudzi u dzieci z domu dziecka uśmiech na twarzy i radość z czytania. Dojrzała postawa przedszkolaków wobec osób w potrzebie jest silnie umotywowana chęcią niesienia pomocy i godna naśladowania. 

          • VI Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej - Zaśpiewajmy Panu

          • W dniu 7 czerwca w Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej "Zaśpiewajmy Panu". pod patronatem Burmistrza Miasta. W konkursie uczestniczyli uczniowie z różnych powiatów i województw podzieleni na kategorie wiekowe. Każdy uczestnik wykonał jedną wybraną kolędę przy własnym akompaniamencie  z przygotowanym podkładem lub a capella. Wszystkim wykonawców oceniało kompetentne jury wyłonione przez organizatora: Zespół Placówek Oświatowych nr 2 oraz Parafię pw. św. Józefa.
            Wśród nagrodzonych znalazła się Łucja Korlaga z klasy Vb reprezentująca Zespół Szkół w Gręzówce. Wykonując piosenkę „Ave Maria jasnogórska” zdobyła III miejsce.

          • XXI Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Maria Konopnicka i jej bohaterowie”

          • W 2022 roku przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej – poetki i nowelistki okresu pozytywizmu, publicystki, tłumaczki, jednej z najwybitniejszych pisarek w historii literatury. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie zaprosiła uczniów szkół podstawowych powiatu łukowskiego do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników było wykonanie, dowolną techniką płaską, portretu Marii Konopnickiej lub pracy plastycznej do wybranego utworu pisarki. Do konkursu zgłoszono 130 prac.

            Miło nam poinformować, że uczennica klasy Va Maria Kozakowska otrzymała III miejsce, a wyróżnienie uczennica klasy VIIa Patrycja Koper.

            Opracował: T. Piros

          • NAGRODY W MEGAMISJI

          • Program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii dobiegł już końca, ale tytułowy Psotnik nie zapominał o nas i przesyła nam kolejne nagrody za solidne i kreatywne realizowanie modułów tematycznych.

            Tematy zajęć pozwalały dzieciom nabyć wiedzę i umiejętności w następującym zakresie: jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy, poznać zasady kodowania.
                W ciągu minionego roku szkolnego uczniowie klasy IIb, realizując program, przeszli wszystkie etapy gry edukacyjnej.

            Opracowała: M. Kozakowska

          • KLASA III b w Akademii Jazdy Konnej.

          •  

            Dnia 7 czerwca na wycieczkę do Akademii Jazdy Konnej w Gręzówce wybrała klasa III b z wychowawczynią p. Dorotą Sójka oraz  p. Kasią Strzelec. Nasza wesoła banda, ten dzień rozpoczęła od zwiedzania stajni i zastrzyku wiedzy o koniach, dbania o nie oraz siodłania.

             

            Jak już osiodłaliśmy konie, rozpoczęliśmy konne oprowadzanki dzieci wraz z jednoczesnym wyjazdem bryczką w grupach ognisko, karmienie koni i zawody sportowe, które wygrał Adrian! Zdobywając tym samym Voucher na darmową jazdę konną.

             

            Dziękujemy, że mogliśmy spędzić ten dzień w tak wspaniałym miejscu! Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się ponownie!

            D. Sójka

             

          • SPOTKANIE Z P. LEŚNICZY Z NADLEŚNICTWA ŁUKÓW- LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

          • „Uczmy miłości do przyrody

            uczmy spostrzegać jej piękno

            cieszyć się nim, podziwiać je

            i przestrzegajmy dzieci

            by tego piękna nie niszczyły.”

            H. Zdzitowiecka

            Dnia 07.06.2022 r. uczniowie klasy IIb mieli niezwykłą okazję poznać pracę p. Marzeny Świder, mamy Wojtusia,  na terenie leśniczówki „Kryńszczak” .  Pani Leśniczy zwróciła uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru. Przypomniała naszym uczniom, iż w lesie nie należy:
            – hałasować, by nie płoszyć ptaków,
            – wyrzucać śmieci na ściółkę leśną,
            – rozniecać ognia w miejscach do tego nie przeznaczonych,
            – zrywać i niszczyć roślin.

            Dzieci dowiedziały się także, jakie rodzaje drzew rosną w otaczających nas lasach, gdzie przechowywane są nasiona drzew, co to jest parcela i wiele innych cennych informacji. Podczas lekcji w terenie p. Marzena zadawała dzieciom pytania, na które dzieci nie zawsze znały odpowiedź. Nasza wędrówka po lesie uzupełniła ich wiedzę. Pięknym dopełnieniem nauki na powietrzu były interesujące zawody sportowe i wspólne rozmowy przy ognisku.

            Uczniowie tego dnia z zapartym tchem chłonęli wiedzę i bardzo szybko upłynął czas spotkania z panią leśniczy. Dziękujemy serdecznie mamie naszego klasowego kolegi za zaproszenie do lasu, a mamie Tosi, Igora i tacie Samuela za pomoc w przewiezieniu nas na miejsce.