• Uroczyste rozdanie świadectw uczniom klasy VIII

•          Uroczyste rozdanie świadectw uczniom klasy VIII odbyło się 24 czerwca 2022 r. o godz. 11.00 na sali gimnastycznej  Zespołu Szkół w Gręzówce.
            Uczniowie klasy VIII zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, na który składały się podziękowania dla pani dyrektor, nauczycieli, pozostałych pracowników szkoły oraz rodziców. Pracowników szkoły, nauczycieli oraz rodziców  uhonorowano kwiatami. Po części artystycznej nastąpił ceremoniał uroczystego przekazania  pocztu flagowego  szkoły.
                      Potem najważniejszy moment dla ósmoklasistów – uroczyste wręczenie przez Panią Dyrektor Leokadię Kozioł – świadectw ukończenia Szkoły Podstawowej oraz rozdanie nagród sportowych wyróżniającym się uczniom. W tym roku szkolnym świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała jedna uczennica – Wiktoria Lucht. Gratulujemy!
                        Po części oficjalnej nastąpiło pożegnanie absolwentów przez uczniów z klasy VII w formie zabawnej inscenizacji. Następnie  rodzice  i  uczniowie klas VII wraz z wychowawcami zaprosili wszystkich obecnych na poczęstunek w postaci pysznego tortu.

Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami zabawnie, mimo wszystko mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie będzie wspominał naszą szkołę. Życzymy wspaniałych wakacji oraz owocnych sukcesów w dalszej edukacji.

• Wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

• Sejm to bardzo ważny – jeżeli nie najważniejszy – element rozwoju demokracji w Polsce.

Uczniowie ze szkół w  Gminie Łuków mieli okazję zwiedzić gmach Sejmu  Rzeczypospolitej Polskiej i poznać z bliska pracę posłów i Kancelarii Sejmu.

Program wycieczki obejmował nie tylko wizytę w kaplicy sejmowej, sali posiedzeń, siedzibie klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, ale również obiad w restauracji sejmowej i spacer po stolicy.

Na samym początku mogliśmy obejrzeć makietę budynków sejmowych oraz zapoznać się z historią polskiego parlamentu. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak sala obrad. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie siedzą poszczególne kluby oraz najważniejsze osoby parlamentu, jak wygląda codzienna praca posłów oraz ich udział w wielu komisjach.

Dziękuję   Panu Posłowi RP Sławomirowi Skwarkowi,  pracownikom  biura poselskiego oraz Pani Dorocie Goławskiej  za organizację wycieczki.