• #Laboratoria Przyszłości

• 26 października 2022 r. uczniowie klasy 2a na edukacji technicznej konstruowali i programowali karuzelę z klocków  Spike Lego Essentiale. Ciekawa lekcja możliwa była dzięki klockom zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• Ogólnopolska akcja ,,Góra grosza" 2022-23

• Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Już po raz XXIII Towarzystwo Nasz Dom  organizuje ogólnopolską akcję Góra Grosza !

Celem akcji jest:

- zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Głównym obszarem wsparcia jest:

1. a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
            2. b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
            3. c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
            4. d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
            5. e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
            6. f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od dnia 01.11.2022 do 28.02.2023r. Przekazywanie paczek z policzonymi i posegregowanymi  monetami do Urzędów Pocztowych nastąpi do 31.03.2023r.

Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do naszej zbiórki monet.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 na lata 2021-2025

• Przedszkole w Gręzówce zakwalifikowało się do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Wszelkie działania realizowano od marca 2022 r. Nasza placówka otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w celu promowania czytelnictwa. Biblioteczki w każdej grupie przedszkolnej wzbogaciły swój księgozbiór o nowe, atrakcyjne pozycje, zakupione w ramach powyższego programu.

• #Laboratoria Przyszłości

• Uczniowie klasy 1a na zajęciach rozwijających ”Ciekawi świata” w ramach programu #Laboratoria Przyszłości pracowali z klockami Korbo Edu Code.   Dzięki nim dzieci  rozwijają nie tylko logiczne myślenie, ćwiczą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową, ale także mogą z ich pomocą kształtować przeróżne kompetencje. Ich atrakcyjność, kolorystyczna, różnorodność kształtów,  złączek i możliwości wyzwala w uczniach motywację do nauki przez zabawę. Swobodnie konstruowali własne budowle. Zajęcia nie muszą być nudne. Uczniowie gościli nowego kolegę - Photona. Jest to interaktywny robot edukacyjny, który  uczy kodowania i podstaw programowania. Określali w jakim kierunku ma poruszać się Photon, jakie kolory ma przybierać oraz jakie dźwięki wydawać.  Mali konstruktorzy bardzo go polubili i chętnie ugoszczą go jeszcze raz!

Opracowała: K. Szczygieł

• TECHNIKI UCZENIA SIĘ – WARSZTATY Z PSYCHOLOGIEM

• Właściwe przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty nie odbywa się tylko w ostatnim roku nauki szkolnej czyli w klasie 8. Dzieje się to przez wiele lat a przyswajanie i zapamiętywanie wiedzy i informacji może być trudnym wyzwaniem. Dlatego uczniom klas VI i VII zaproponowaliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Renatę Zielińską psychologa Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Łukowie dotyczące „Technik uczenia się”. Prowadząca przedstawiała kilka strategii, które powinny pomóc uczniom w zdobywaniu nowej wiedzy, zwłaszcza gdy to, czego zamierzamy się nauczyć, zbytnio nas nie motywuje.

Przedstawione zostały różne techniki uczenia się, które się najlepiej sprawdzają. Powód, dla którego ważne było poznanie tych technik, wynika z tego, że każdy z nas inaczej dostosowuje się do sposobu przyswajania lub zapamiętywania informacji. Są uczniowie, którzy są typowymi wzrokowcami, inni z kolei nagrywają swoje notatki, żeby je następnie odsłuchiwać.

Mamy nadzieję, że uczniowie po warsztatach będą stosować je w praktyce. Dzięki tym informacjom wiedzą już, że istnieją różne opcje, jeśli ta, której obecnie używają, nie daje oczekiwanych rezultatów.

• Przedszkolaki również pamiętają...

• „Łatwo jest mówić o Polsce,
            trudniej dla niej pracować,
            jeszcze trudniej umrzeć…”

W dniu 28 listopada  dzieci z każdej grupy przedszkolnej dzielnie i wytrwale  uczestniczyły w wycieczce na miejscowy cmentarz. Jak co roku odwiedziliśmy groby żołnierzy poległych w czasie wojny. Wspólna modlitwa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy to główny cel naszej wycieczki. W skupieniu przemierzaliśmy aleje cmentarne. Pamięć o tych, którzy odeszli to bardzo ważny element wychowawczy. Nie zapomnieliśmy również o grobach księży oraz mieszkańców Gręzówki zamordowanych w czasie II wojny, których pamięć uczci nasza szkoła w dniu 06.11.2022 r.