• #Laboratoria Przyszłości w klasie Ib

• Dnia 11.01.23r. na edukacji informatycznej uczniowie kl. Ib uczestniczyli w zajęciach z zakresu Laboratoriów Przyszłości stosując druk 3D. Zostali zapoznani z budową drukarki 3D oraz zasadami jej działania. Zajęcia na których dzieci korzystają z dodatkowego sprzętu są bardziej ekscytujące od lekcji z tradycyjnymi podręcznikami. Trójwymiarowe rekwizyty pomagają też przybliżyć pojęcia omawiane na lekcji.
                                                                                                                                                         Opracowała – D. Sójka

• Zimowisko w Zakopanem

• W dniach 21.01.2023 do 28.01.2023 uczniowie Zespołu Szkół w Gręzówce uczestniczyli w zimowisku w Zakopanem. Podczas tygodniowego wypoczynku uczniowie uczyli się jazdy na nartach spędzając aktywnie czas wolny. Oprócz jazdy na nartach zwiedzali zabytki Zakopanego oraz uczestniczyli w zajęciach w Tatrzańskim Centrum Przyrodniczym.

Opracował: K. Sulej

• Mistrzostwa Województwa w Szachach Drużynowych

• W dniu 06.12.2022 odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Moskwiak, Sebastian Szczygieł, Mateusz Szczygielski, Koper Hubert Dawid Wyrębek. W klasyfikacji końcowej nasza Szkoła uplasowała się IX miejscu w województwie lubelskim.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodzić będziemy 7 lutego.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.