• MEGAMISJA - PROGRAM EDUKACYJNY

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy IIb w Szkole Podstawowej w Gręzówce brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym fundacji Orange „MegaMisja”. Głównym celem programu było podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli oraz uczniów. Dzięki udziałowi w programie najmłodsi uczniowie stali się bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. W MegaMisji duży nacisk kładziony był na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która pozwalała nabywać cyfrowe kompetencje.
              Program stworzony został na zasadzie gry komputerowej, w której dzieci musiały pokonywać kolejne jej etapy, za co zdobywały punkty oraz nagrody. Gra odbywała się przy pomocy przygotowanej przez organizatora platformy internetowej i składała się z 10 etapów. Każdy etap zawierał serię zajęć/poziomów (od 3 do 5), które przeprowadzane były przez nauczyciela zgodnie z proponowanym przez twórców platformy „MegaMisja” scenariuszem zajęć. Program zakładał przeprowadzenie godzinnych zajęć raz w tygodniu. Przyjęto częstotliwość prowadzonych zajęć na poziomie 1-2 razy w tygodniu ze względu na duże zainteresowanie zajęciami.
              Tematy zajęć pozwalały dzieciom nabyć wiedzę i umiejętności w następującym zakresie: jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy, poznać zasady kodowania.
              W ciągu minionego roku szkolnego uczniowie klasy IIb, realizując program, przeszli wszystkie etapy gry edukacyjnej. Oprócz nowych umiejętności zdobyły także nagrody rzeczowe w postaci artykułów plastycznych, gier edukacyjnych, książek, gier planszowych, audiobooków, a także dwóch tabletów.

Główny koordynator: Małgorzata Kozakowska

NAGRODY od MEGA MISJI

• Nasi dzielni SUPER AGENCI otrzymali w nagrodę za dotychczasowe działania w programie edukacyjnym Mega Misja zestaw kreatywny plastyczny.  Uczniowie nie ustają w działaniu i z niecierpliwością czekają na kolejne zadania.

Od września 2021 roku w naszej szkole realizowany będzie program edukacyjny „Mega Misja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Głównym założeniem programu jest przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z internetu pamiętając o zagrożeniach płynących z sieci.

Programem objęci są uczniowie klasy IIb i IIIb. Głównymi koordynatorami programu są Małgorzata Kozakowska i Dorota Sójka.