ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU
BEZPIECZNE WAKACJE - ZAPAMIĘTAJ!
Drodzy Uczniowie!
Szybko minął nam ten rok szkolny… Zaczyna się najpiękniejsza pora – wakacje… To czas letnich kąpieli, słońca, długich spacerów i ciekawych przygód. Życzymy Wam, by wakacje były bezpieczne, pełne wrażeń, nowych kolegów, miejsc i zabaw. A gdy już odpoczniecie – wracajcie do szkoły w pełni wypoczęci. Będziemy na Was czekać…
Piknik z okazji zakończenia nauki w klasie I
22 czerwca 2021 roku klasy pierwsze wybrały się na pieszą wycieczkę do pięknego obiektu Parisel Palace położonego w spokojnej, otulonej łąkami i lasami miejscowości Klimki. Tam, na łonie natury, uczniowie wraz z wychowawcami świętowali zakończenie nauki w klasie pierwszej. Każdy spędzał czas w wybrany przez siebie sposób. Było puszczanie baniek mydlanych, zabawa wodnymi balonami, gry planszowe na kocykach, gra w piłkę nożną, obserwowanie przyrody (ryby, ważki, bociany), opalanie się a nawet malowanie paznokci. Po pysznym posiłku spożytym na tarasie na dzieci czekała niespodzianka przygotowana przez mamę Szymka Jastrzębskiego - słodka wata cukrowa i babeczki.
Ostatni dzień nauki w klasie pierwszej był bardzo słoneczny i miły. W powietrzu czuć było już zbliżające się wakacje - czas odpoczynku i nabierania sił do nauki w klasie drugiej.
Życzymy naszym uroczym pierwszakom udanego, bezpiecznego wypoczynku.
Agnieszka Federczyk
Regina Olszewska
Małgorzata Kozakowska
33
Złap swoje szczęście na wakacje - prześlij zdjecie swojego świadectwa z "czerwonym paskiem" do 30 czerwca 2021 r.
Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów – lato 2021
Przed rozpoczęciem ferii Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.
Rodzicu, o tym musisz pamiętać!
Organizator wypoczynku (kolonii, obozu) musi zgłosić wyjazd do właściwego(ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty.
Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci w zgłoszeniu ma obowiązek podać m.in. dane dotyczące miejsca wypoczynku i rodzaju zakwaterowania, liczby uczestników, zatrudnionej kadry oraz programu pracy z dziećmi. Musi również zapewnić dostęp do opieki medycznej.
Dzięki temu wizytatorzy mogą kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podobne kontrole może przeprowadzić straż pożarna i sanepid (zarówno przed rozpoczęciem wypoczynku, jak również w czasie jego trwania).
Rodzic, aby czuć się spokojnym o bezpieczeństwo swojego dziecka, przed wykupieniem turnusu, może sprawdzić organizatora (czy zgłosił do kuratora oświaty wypoczynek) w specjalnie utworzonej wyszukiwarce bazie wypoczynku, dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.mein.gov.pl
Znajdują się w niej wszystkie legalnie organizowane w kraju i za granicą obozy, kolonie, półkolonie i inne formy zorganizowanego wypoczynku.
W bazie wypoczynku znajdują się wszystkie legalnie organizowane w kraju i za granicą obozy, kolonie, półkolonie i inne formy zorganizowanego wypoczynku.
Rodzic z bazy wypoczynku dowie się wszystkiego o organizatorze, pozna m.in. jego adres, numer telefonu, e-mail, termin oraz adres lokalizacji wypoczynku. Dzięki bazie informacje o zgłoszonych wypoczynkach przesyłane są do właściwych miejscowo służb sprawujących nadzór nad wypoczynkiem (straż pożarna, sanepid).
Każdy organizator posiada możliwość wydruku ze swojego konta w bazie wypoczynku potwierdzenia zgłoszenia danego wypoczynku, które powinien przekazać rodzicom uczestnika.
W przypadku braku danego wypoczynku w bazie wypoczynku informację, czy organizator podejmował próby zgłoszenia wypoczynku oraz o powodach ewentualnej odmowy kuratora oświaty o wpisie danego wypoczynku do publicznej bazy wypoczynku, informacji może udzielić kuratorium oświaty, w którym organizator miał obowiązek dokonania zgłoszenia wypoczynku.
Bezpieczna opieka
Każdy organizator jest zobowiązany m.in. do zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku oraz zatrudnienia wykwalifikowanej kadry sprawującej właściwą opiekę wychowawczą.
Kierownikiem wypoczynku może być osoba, która spełnia łącznie poniższe warunki:
- posiada zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego,
- jest pełnoletnia,
- ma co najmniej średnie wykształcenie (nie dotyczy czynnych instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej przewodnika, pełniących funkcję kierownika w formach wypoczynku prowadzonych przez organizacje harcerskie),
- ma zaświadczenie o ukończeniu kursu na kierownika wypoczynku (nie dotyczy osób zajmujących stanowiska kierownicze w szkołach i placówkach oraz instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej podharcmistrza),
- posiada co najmniej trzyletnie doświadczenie w wykonywaniu zadań dydaktyczno-wychowawczych lub opiekuńczo-wychowawczych uzyskane w okresie ostatnich 15 lat (nie dotyczy nauczycieli, instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej podharcmistrza).
Wychowawcą wypoczynku może zostać osoba, która spełnia łącznie poniższe warunki:
- posiada zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego,
- jest pełnoletnia,
- ma co najmniej średnie wykształcenie (nie dotyczy instruktorów harcerskichw stopniu co najmniej przewodnika, pełniących funkcję wychowawcy w formach wypoczynku prowadzonych przez organizacje harcerskie),
- ukończyła kurs na wychowawcę wypoczynku (nie dotyczy nauczycieli, osób pracujących z dziećmi w placówkach wsparcia dziennego lub placówkach opiekuńczo-wychowawczych, instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej przewodnika, trenerów i instruktorów sportu, którzy uzyskali tytuł przed 2013 r. oraz do 31 sierpnia 2017 r. przodowników turystyki kwalifikowanej i instruktorów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego).
Rodzicu,
Wymagaj od organizatora, z którym wyjeżdża Twoje dziecko, aby przed wyjazdem podpisał umowę, przekazał wszystkie istotne informacje o wypoczynku i ewentualnych dodatkowych wymaganiach, w tym wydruk potwierdzenia zgłoszenia danego wypoczynku.
Nie zapomnij dokładnie wypełnić i przekazać organizatorowi wypoczynku Kartę kwalifikacyjną uczestnika wypoczynku Twojego dziecka.
Aby pomóc rodzicom, ale także dzieciom i młodzieży, w odpowiednim przygotowaniu się do wakacyjnych wyjazdów polecamy „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”.
Spakuj dziecku odpowiedni bagaż
Przed samym wyjazdem bardzo ważne jest odpowiednie skompletowanie bagażu, tak by był on również dostosowany do możliwości dziecka. Zdarza się bowiem, że w pobliżu nie ma osoby, która pomoże nieść bagaż. Dobrze byłoby, gdyby był to jeden większy plecak, walizka lub torba, a dodatkowo niewielki plecak podręczny. Jeśli jest to wyjazd o charakterze sportowym, wymagany sprzęt (np. rower, rolki, narty) należy dobrać do warunków fizycznych i umiejętności dziecka. Zachęcamy wszystkich do pobrania listy rzeczy, jakie powinny się znaleźć w bagażu dziecka.
Niepokojące sygnały o przebiegu wypoczynku?
Jeśli do rodziców docierają niepokojące sygnały o okolicznościach, czy warunkach lub sytuacjach, np. na kolonii, należy zgłosić je przede wszystkim do kuratorium oświaty właściwego ze względu na miejsce lokalizacji wypoczynku. W zależności od problemu, jakiego dotyczą nieprawidłowości, rodzice mogą także powiadomić właściwą (zgodnie z miejscem wypoczynku) powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, Państwową Straż Pożarną lub inne służby interwencyjne.
Masz pytania?
Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki Pytania i odpowiedzi, w której umieszczono odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące organizacji i zgłaszania wypoczynku. Więcej informacji na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w zakładce Wypoczynek oraz na stronach internetowych Kuratoriów Oświaty.
Polecamy także strony inne internetowe dedykowane wypoczynkowi.
W serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymają Państwo bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
Warto odwiedzić stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych/.
Bezpłatna aplikację iPolak – niezbędnik w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Więcej informacji
Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.
Zaleca się organizatorom wypoczynku letniego, kierownikom wycieczek, wychowawcom i opiekunom dzieci i młodzieży, aby mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi).
Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji i Nauki
Materiały
Poradnik bezpiecznego wypoczynku MEN – lato 2021poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men_lato_2021.pdf 4.41MB
Co powinno znaleźć się w bagażu dzieckalista_rzeczy-2018-06.pdf 0.08MB
www.wypoczynek.men.gov.plwww.bezpiecznyautobus.gov.plwww.odyseusz.msz.gov.pl
List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajeć dydaktycznowychowawczych
Pobyt klasy III b na terenie Leśnego Zespołu Rekreacyjno-Edukacyjnego „Amonit”
Dnia 18 czerwca 2021 r., z okazji zakończenia edukacji wczesnoszkolnej, klasa III b uczestniczyła w ognisku w Klimkach. Dzieci wraz z Rodzicami
i wychowawczynią miło spędziły czas rozmawiając przy ognisku oraz piekąc kiełbaski. Miłą niespodzianką zorganizowaną przez Rodziców był pyszny tort.Nie zabrakło też zabawy. Na terenie Leśnego Zespołu Rekreacyjno-Edukacyjnego „Amonit” odbyła się plenerowa gra edukacyjna „Misja przyrodnicza”. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy. Każda z grup otrzymała nazwę nawiązującą do czterech żywiołów: woda, ogień, ziemia i powietrze. Uczniowie wcielili się w rolę tajnych agentów - ekologów, którzy mieli za zadanie uratować Ziemię przed klęską niesioną przez złowrogiego potwora o imieniu Smog. Tajni agenci dzielnie wykonywali poszczególne zadania, polegające m.in. na rozwiązaniu krzyżówki, rebusów i magicznych kwadratów oraz odgadywaniu nazw zwierząt i grzybów. Odczarowywali różdżką zwierzęta zaklęte w drewnianych rzeźbach poddając ich nazwy uczniowie poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą również poprzez przeczytanie ciekawych tablic informacyjnych znajdujących się na terenie obiektu „Amonit”. Dumni ze swoich umiejętności uczniowie otrzymali odznaki „Przyjaciela przyrody”, które będą zdobiły ich zeszyty i przypominały o potrzebie nieustannego dbania o otaczające nas środowisko. Dzieci w ten radosny sposób zakończyły pierwszy etap edukacji szkolnej.
Życzę uczniom wielu sukcesów w dalszej nauce i wspaniałych wakacji.
Składam również serdeczne podziękowania Rodzicom i Dziadkowi Gabrysi, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wyjątkowego dnia oraz za wspólnie spędzony czas.
Opracowanie: Ewa Grom
8
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Zakończenie roku szkolnego będzie wyglądało następująco:
Godz. 7.30 - Wyjazd autobusów z Łukowa
Godz. 8.00 - Msza w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce
Godz. 9.00 - Rozdanie świadectw w poszczególnych klasach
Godz.9.45 - Odjazd autobusów szkolnych spod szkoły
Szczepienia dzieci - odpowiedzi na pytania
Nagranie wideokonferencji "Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii"
Szanowni Państwo
w dniu 31 maja br. odbyła się wideokonferencja „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii” adresowana do rodziców uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego.
Podczas spotkania zostały poruszone następujące zagadnienia:
• „Komunikacja w rodzinie – sposoby skutecznego porozumiewania się z dziećmi”
• „Jak wspierać dzieci w czasie pandemii?”
Przekazujemy link do nagrania.
Infomacja o punktach darmowej pomocy
Szanowni Rodzice
Istnieje możliwość uzyskania darmowej pomocy dla osób z różnymi uzależnieniami i problemami. Nowa placówka Poradni psychologiczno - psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży mieści się na ul. Browarnej 53 w Łukowie.
Wykaz_placowek_swiadczacych_pomoc.pdf
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY „MAGICZNA MOC BAJEK”
Klasa Ib ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce z zaangażowaniem przystąpiła w roku szkolnym 2020/2021 do realizacji zadań w ramach projektu MAGICZNA MOC BAJEK.
Moduł I
SZACUNEK
PAŹDZIERNIK 2020
- Stworzyliśmy Kącik Projektowy, pięknie śpiewamy hymn "Magiczna moc bajek".
- Dzieci wspólnymi siłami zaprojektowały maskotkę CELINKĘ, która towarzyszyła w dalszych działaniach.
- "Wesoła Gromadka Kubusia Puchatka" - urodzinowe przyjęcie książkowego Misia. Dzieci wykonały kubek na urodzinową herbatkę i wysłuchały opowiadania.
Moduł II i III
PRZYJAŹŃ I MIŁOŚĆ
LISTOPAD 2020
- Razem podczas zajęć online ustanowiliśmy "KODEKS KULTURALNEGO UCZNIA", który mówi nam w jakich okolicznościach używa się słów PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ.
- Z wielkim entuzjazmem do projektu "Najpiękniej czyta moja mama i mój tata" włączyli się rodzice pierwszaczków, którzy zaprezentowali "Przygody Reksia" i "Przygody Misia Uszatka" "Kot w butach". Dzieci zapoznały się z postaciami z bajek, a także z ich pozytywnymi cechami charakteru. Nawet niektóre dzieci nauczyły się na pamięć piosenki "Miś Uszatek"
- Wspólnie opracowany został "Przepis na Przyjaźń"- dzieci przedstawiały swoje pomysły na prawdziwą przyjaźń.
- Serduszko dla przyjaciela narysowane przez dzieci było inspiracją do powstania plakatu: "Przyjaźń w klasie Ib".
- Oczywiście 21 listopada obchodziliśmy "DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI" - uczniowie wraz z paniami ubrani byli w kolorze żółtym. Po zaprezentowaniu wiersza "Dzień Życzliwości" dzieci opisały cechy człowieka życzliwego.
- "Możesz na mnie liczyć" Heleny Bechlerowej "Dwaj przyjaciele" - dzieci wyjaśniły znaczenie przysłowia "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie"
Moduł III
TOLERANCJA, SPRAWIEDLIWOŚĆ,
GRUDZIEŃ 2020
- "Jesteśmy razem" - dzieci wysłuchały "Bajkę o słoniku Bartusiu i jego krótszej nóżce" Jolanty Nartowskiej. Uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami niepełnosprawności i ograniczeniach towarzyszących w życiu codziennym.
- "Kartka świąteczna dla Niepełnosprawnego Przyjaciela" - przesłanie życzeń świątecznych dla podopiecznych Zespołu Placówek w ŁUKOWIE.
- "Dlaczego powinniśmy tolerować innych?" - rozmowa z dziećmi na temat akceptacji i poszanowania innych, takimi jakimi są.
- Na podstawie filmu "Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji.
- „Co oznacza słowo INNOŚĆ?" - burza mózgów. Wyjaśnienie, że innym można być nie tylko że względu na swój wygląd, ale również religię, narodowość, być biednym lub bogatym, ale także wykształcenie.
- Dobranocki z dawnych lat "Porwanie Baltazara Gąbki" - ukazanie różnych cech bohaterów bajki.
MODUŁ IV
SOLIDARNOŚĆ, PIĘKNO
STYCZEŃ 2021
- Pogadanka na temat "Dobrze Cię widzieć" - czyli kilka słów na temat solidarności i piękna przyjaźni wśród dzieci.
- Zdjęcia w Fotobudce.
- Dzieci również zapoznały się z bajką "Smerfy"
Moduł V
UCZCIWOŚĆ
LUTY 2021
- ,,Kłamstwo nie popłaca" odbyła się rozmowa z dziećmi na podstawie wiersza J. Tuwima,, O Grzesiu klamczuchu i jego cioci".
- Nie wierzymy plotce - co to jest plotka, i jakie przykrości przynoszą nieprawdziwe informacje.
- W czasie burzy mózgów, staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: Jak czuje się osoba okłamywana ? Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Bardzo zaangażowali w dyskusję. Ponadto uczniowie poznali wyjaśnienie słowa UCZCIWOŚĆ na przykładzie Pszczółki Mai. Powstała piękna Galeria Prac.
- Kwiatek UCZCIWOŚCI – to zasady, które wspólnie opracowaliśmy.
Moduł VI
ODWAGA
MARZEC 2021
- Dzieci wysłuchały opowiadania „Strach ma wielkie oczy” G. Wolszczak
- „Mój strach” - swobodna rozmowa z dziećmi na temat tego czego najbardziej się boją, co można zrobić, żeby pokonać swój strach?
- „Dzień Kolorowej Skarpetki” – dzieci założyły 2 różne kolorowe skarpetki, uczestniczyły w zajęciach integracyjnych z okazji Światowy Dzień Zespołu Downa.
- Dzieci oglądały dobranockę z dawnych lat „Koziołek Matołek”, poznały sylwetkę Koziołka, poznały pojęcie odwaga, podawały przykłady odwagi Koziołka Matołka. Kolorowały obrazek Koziołka Matołka.
- Dzieci wypowiadały się na temat co to jest ODWAGA, dlaczego warto być odważnym.
- Dzieci wykonały kartę z życzeniami dla Koziołka Matołka z okazji 89 urodzin
Moduł VII
ZŁOŚLIWOŚĆ, POKOJOWOŚĆ
KWIECIEŃ 2021
- "Na niebiesko dla autyzmu" - zorganizowanie niebieskiego dnia z okazji Światowego Dnia Autyzmu. Pogadanka na temat zachowań osób objętych autyzmem, zaprezentowanie prezentacji "MÓJ PRZYJACIEL NIEBIESKI"
- Wysłuchanie bajki "Fałszywe łzy" - rozmowa na temat chytrości i nieumiarkowania.
- Obejrzenie bajki "Muminki" i rozmowa na temat cech charakteru bohaterów.
- Wysłuchanie bajki "O rybaku i złotej rybce" braci Grimm
- Złośliwość- czym jest? - rozmowa w oparciu o przykładowe sytuacje.
- Praca plastyczna - "Nasze prośby do złotej rybki"
Moduł VIII
ODPOWIEDZIALNOŚĆ, MĄDROŚĆ
MAJ 2021
- Przedstawienie "Jacka i Agatki" - pierwszej polskiej bajki,
- Utworzenie Mapy NIEBEZPIECZNYCH MIEJSC,
- Mądrość jak to rozumiemy - dyskusja poparta przykładami,
- Zorganizowanie DNIA ODPOWIEDZIALNOŚCI za kolegę, lub koleżankę,
- Wyjaśnienie znanych powiedzeń o MĄDROŚCI.
Opracowały: M. Kozakowska, A. Federczyk
65
Dzień Dziecka w klasie 2a i 2b
W dniu 8 czerwca 2021 r. uczniowie klasy II a i II b pod opieką D. Sójki, K. Szczygieł, M.Turemki wybrali się na wycieczkę klasową do stajni Borysiuk w Głównem. Uczniowie z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądali stajnie i boksy, w których znajdowały się konie różnej maści. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta. Dowiedzieli się, w jaki sposób o nie dbać i utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu. Uczniowie karmili i głaskali zwierzęta. Mogli też oglądać ponad 50 koni na wybiegu, w tym małe źrebaki. Po wysłuchaniu informacji na temat zasad bezpiecznego postępowania z końmi, nastąpił oczekiwany przez dzieci moment – przejażdżka wierzchem na wybranej klaczy pod okiem instruktora. Po wrażeniach jeździeckich, odbyły się wspólne zabawy oraz pieczenie kiełbasek.
Mamy nadzieję, że wycieczka do stadniny spowoduje, że nasi uczniowie zechcą kontynuować naukę jazdy konnej . Wycieczka była udana, dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.Opracowanie: K Szczygieł, D. Sójka
49
NSP 2021 - promocja spisu - konkursy dla szkół podstawowych
II edycja konkursów NSP 2021:
- konkurs dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych pt. "Spisowa wyszukiwanka językowa":
https://lublin.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkursy-nsp-2021/wyszukiwanka-jezykowa/
- konkurs dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych pt. "Spisowa krzyżówka językowa":
https://lublin.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkursy-nsp-2021/spisowa-krzyzowka-jezykowa/
„Niech żyje radość” – Dzień Dziecka w klasie III b
Tegoroczny Dzień Dziecka w klasie III b upłynął pod hasłem „Niech żyje radość”. Pierwsze dwie godziny lekcyjne uczniowie spędzili w szkole na zajęciach plastycznych z Krasnalem Tadziem oraz ćwiczyły spostrzegawczość rozwiązując różne zagadki. Następnie na placu „Jagódka” odbyło się ognisko. Dzieci piekły kiełbaski i słodkie pianki.
Potem uczniowie uczestniczyli w plenerowej zabawie edukacyjnej, której tematem była Unia Europejska. Gra polegała na odnalezieniu ukrytych instrukcji z zadaniami. Terenem poszukiwań było boisko szkolne oraz dwa place zabaw. Uczniowie zostali w drodze losowania podzieleni na trzy grupy: grupę zielonych, grupę czerwonych i grupę niebieskich. Grupy przemieszczały się po terenie szkolnym wykonując polecenia zgodnie z odnalezionymi wskazówkami, a mianowicie rozwiązywały rebusy, krzyżówki, zagadki i zadania matematyczne. Dzieci wspaniale poradziły sobie z poleceniami i szybko odnalazły ukryte nagrody. Do gry zostali włączeni również rodzice, którzy z dużym zaangażowaniem pomagali dzieciom.
Dzień Dziecka w klasie III b minął szybko i przyniósł wiele radości. Wszyscy rozstali się we wspaniałych humorach i z obietnicą zorganizowania kolejnej gry plenerowej, ale ze zwiększoną ilością zadań do wykonania.
Opracowanie: E. Grom
10
DZIEŃ DZIECKA W KLASACH Ia i Ib
Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy przeszło pół wieku. W tym dniu na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w zabawach sportowych.
Uczniowie z klas Ia i I b wybrali się do pobliskiego Leśnego Zespołu Rekreacyjno-Edukacyjnego „Amonit”. Pierwszym punktem wycieczki było pieczenie kiełbasek przy ognisku w „Strużce Klimkowskiej”. Jak na prawdziwych zuchów przystało, pierwszoklasiści poradzili sobie bez trudu z tym zadaniem. Następnie dzieci niestrudzenie i z radością pokonywały każdy tor przeszkód w kompleksie „Amonit”. Największą frajdą okazała się długa zjeżdżalnia, przy której ustawiały się ogromne kolejki. Na koniec niesamowitego dnia czekała na wszystkich słodka niespodzianka - lody w „Parisel Palace”.
Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wyjątkowego dnia.
Opracowały:
A. Federczyk
R. Olszewska
M. Kozakowska
38
SZCZEPIENIA NASTOLATKÓW
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line dotyczącym szczepień nastolatków 7 czerwca 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas spotkania przedstawiciele I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie przekażą pełne informacje na temat szczepień dzieci i młodzieży (od 12 roku życia) oraz wyjaśnią wszelkie wątpliwości z tym związane.
Link do konferencji:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MWI5MDQxNTUtZmYxYi00NzFkLWE3ZjQtODI5MTU4ODBjMWIy%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a
Dzień Dziecka - życzenia Lubelskiego Kuratora Oświaty
Drodzy Uczniowie i Wychowankowie
szkół, przedszkoli i placówek
województwa lubelskiego
Pierwszego dnia czerwca obchodzimy Dzień Dziecka - Wasze święto, jedno z najradośniejszych w całym roku. Z tej okazji wszystkim dzieciom życzę uśmiechniętych i wspierających dorosłych, bezpiecznego i kochającego domu, przyjaznej i inspirującej szkoły, oddanych i wiernych kolegów. Niech na drodze do dorosłości towarzyszą Wam mądrzy przewodnicy a Wasze dzieciństwo będzie czasem wzrastania w radości i miłości, okresem pełnym inspiracji i ciekawych doświadczeń. Osiągajcie sukcesy i spełniajcie marzenia! Oby każdy dzień był dla Was fascynującą przygodą a kiedy przyjdzie pora mierzenia się z przeciwnościami lub dopadnie Was smutek – pamiętajcie, że to dla Was ktoś wymyślił lody i czekoladę 😊
Z serdecznymi pozdrowieniami
Lubelski Kurator Oświaty
Teresa Misiuk
Dzień Matki w klasach pierwszych
„Jesteś mamo skarbem mym
Kocham Ciebie z całych sił
Jesteś wszystkim tym co mam
Wszystko Tobie jednej dam …”Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany.W Polsce obchodzone jest 26 maja. I właśnie z tej okazji dzieci z klasy Ia i Ib z pomocą wychowawczyń Reginy Olszewskiej, Agnieszki Federczyk i Małgorzaty Kozakowskiej przygotowały bogaty program artystyczny przepełniony pięknymi wierszami, wzruszającymi piosenkami i wspaniałymi tańcami. Dzieci w ten sposób podziękowały mamom za obecność, miłość i wsparcie. Ze względu na panującą sytuację nie mogliśmy zaprosić mam do szkoły, ale cały występ pierwszaków został nagrany, a link z występami został udostępniony z samego rana w dniu Święta Matki. W tym dniu wszystkie dzieci złożyły również życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane laurki i portrety swoich mam.
10
Archiwum Aktualności