• Dzień Dziecka klas III

• Uczniowie z klas IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami R. Olszewską i A. Federczyk miło spędzili czas
            w kinie Helios w Siedlcach na oglądaniu pięknego filmu "Viński
            i pył niewidzialności".

Viński  to nieśmiały 10-latek wychowywany przez nieco nadopiekuńczą mamę. Kiedy spotyka tajemniczego aptekarza, który ofiarowuje mu pył niewidzialności, jego życie diametralnie się zmienia. Otrzymuje bowiem magiczny proszek, który pozwala mu stać się niewidzialnym i przechodzić przez ściany. Na początku Vinski wykorzystuje swoje nowe moce do żartów, ale z czasem uczy się, że bycie bohaterem wymaga mądrości oraz umiejętności pozostania w cieniu. Na nieszczęście Vinskiego banda oszustów wkrótce zainteresuje się tajemnicą niewidzialności.   Po zakończonej projekcji w sali kinowej rozbrzmiały gromkie brawa naszych uczniów.   Pełni dobrego humoru i wrażenia po obejrzanym filmie  udaliśmy się do  McDonald's.  To był udany wyjazd, któremu towarzyszyła radość
            i uśmiech. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu.

• STRAŻACY Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

• 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka naszych przedszkolaków odwiedzili strażacy z pobliskiej jednostki.

Dzieci miały możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim. Każdy przedszkolak ubrany w hełm strażacki miał możliwość wykorzystać trochę wody i sprawdzić jak się gasi pożar.

Na zakończenie przedszkolaki w podziękowaniu za super zajęcia wręczyły strażakom upominki i zaśpiewały "Sto lat" z racji święta strażaka, które przypada 4 maja.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za spotkanie.

• WYJAZD EDUKACYJNY KRAKÓW - ZAKOPANE – WIELICZKA

• Na przełomie maja i czerwca odbyła się wycieczka, której celem było przybliżenie wybranych walorów kulturowych i przyrodniczych naszego kraju. Uczestniczyło w niej 45 uczniów naszej szkoły.

Pierwszym celem naszej podróży było Królewskie Miasto Kraków z bogactwem zabytków i historii. Naszą wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od odnalezienia Smoka Wawelskiego – symbolu Krakowa. Następnie zwiedziliśmy dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu, miejsce koronacji królów Polski – Katedrę na Wawelu, Krypty Królewskie, Kryptę Pary Prezydenckiej oraz Dzwon Zygmunta. Dalsza wędrówka  szlakiem zwanym „Drogą Królewską” zawiodła nas na Rynek Główny, gdzie przywitały nas Sukiennice i  hejnał z wieży bazyliki Mariackiej. Z Krakowa dotarliśmy do miejsca noclegowego w Murzasichlu, urokliwej miejscowości położonej na pograniczu Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Kolejnym etapem poznawania Polski  były wędrówki po Tatrach.  Odbyliśmy  spacer z  przewodnikiem górskim malowniczą  Doliną Małej Łąki, z odpoczynkiem na Wielkiej Polanie Małołąckiej. Tego dnia czekał nas jeszcze wjazd koleją krzesełkową „Szymoszkowa” na szczyt Gubałówki i zjazd kolejką wagonikową w dół. Podczas objazdu po Zakopanem zobaczyliśmy skocznię narciarską, a przejeżdżając przez Jaszczurówkę zwiedziliśmy jeden z obiektów znajdujących się na szlaku architektury drewnianej Podhala -  kaplicę Najświętszego Serca Jezusa. Dużo wrażeń dostarczyła nam wyprawa do największego jeziora w Tatrach – Morskiego Oka. Przejście Doliną Rybiego Potoku, widok na Wodogrzmoty Mickiewicza, ośnieżone jeszcze szczyty górskie i bardzo ciekawe opowieści przewodnika sprawiły, że trasa pomimo, iż była długa minęła bardzo szybko. Po wyprawie do Morskiego Oka  wędrówka Doliną Kościeliską do Schroniska Ornak była już przyjemnym spacerem. Wystarczyło nam jeszcze sił na wizytę w Izbie Regionalnej „U Gąsiennicy”, gdzie z humorem przybliżona została historia osadnictwa na Podhalu oraz kultura tego regionu. Pobyt w Zakopanem zwieńczył spacer historyczną częścią tego miasta oraz wizyta na Krupówkach.

Z żalem opuszczaliśmy góry, ale czekały nas jeszcze tajemnice, jakie głęboko pod ziemią skrywa Kopalnia Soli w Wieliczce. Chcieliśmy dowiedzieć się, czym  obiekt ten zachwyca miliony zwiedzających z całego świata. Po zejściu pod ziemię podziwialiśmy niespotykane na powierzchni komory, jeziora solankowe i niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi. Poznaliśmy również narzędzia i metody, jakimi w minionych wiekach wydobywana była sól.

• DZIEŃ DZIECKA

• Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo atrakcji, które rozweselały naszych milusińskich. Od rana panowała radosna atmosfera. Były konkursy, zabawy taneczne, gry zespołowe prowadzone przez panie wychowawczynie oraz smakowity poczęstunek i drobne upominki. Dużym przeżyciem były odwiedziny i wspólne zabawy z OSP z Gręzówki. Te atrakcje na dzieci czekały 1 czerwca, kolejne   niespodzianki odbyły się również dla grupy 4-latków i 5-latków dnia 06.06.23 r. w Parisel Palace w Klimkach, a dla grupy 3-4-latków niespodzianką był wyjazd 07.06.23r. do Nadleśnictwa "Ostoja" w Żdżarach. Najstarsza grupa przedszkolna pojechała  w ramach dnia dziecka na wycieczkę do Warszawy  wspólnie z rodzicami. Na każdą z tych grup czekała moc atrakcji, które można obejrzeć na dołączonych fotografiach. Dzieci z każdej z wycieczek wróciły bardzo szczęśliwe, co świadczyły o tym uśmiechy na ich twarzach.