Na przełomie maja i czerwca odbyła się wycieczka, której celem było przybliżenie wybranych walorów kulturowych i przyrodniczych naszego kraju. Uczestniczyło w niej 45 uczniów naszej szkoły.
Pierwszym celem naszej podróży było Królewskie Miasto Kraków z bogactwem zabytków i historii. Naszą wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od odnalezienia Smoka Wawelskiego – symbolu Krakowa. Następnie zwiedziliśmy dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu, miejsce koronacji królów Polski – Katedrę na Wawelu, Krypty Królewskie, Kryptę Pary Prezydenckiej oraz Dzwon Zygmunta. Dalsza wędrówka szlakiem zwanym „Drogą Królewską” zawiodła nas na Rynek Główny, gdzie przywitały nas Sukiennice i hejnał z wieży bazyliki Mariackiej. Z Krakowa dotarliśmy do miejsca noclegowego w Murzasichlu, urokliwej miejscowości położonej na pograniczu Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Kolejnym etapem poznawania Polski były wędrówki po Tatrach. Odbyliśmy spacer z przewodnikiem górskim malowniczą Doliną Małej Łąki, z odpoczynkiem na Wielkiej Polanie Małołąckiej. Tego dnia czekał nas jeszcze wjazd koleją krzesełkową „Szymoszkowa” na szczyt Gubałówki i zjazd kolejką wagonikową w dół. Podczas objazdu po Zakopanem zobaczyliśmy skocznię narciarską, a przejeżdżając przez Jaszczurówkę zwiedziliśmy jeden z obiektów znajdujących się na szlaku architektury drewnianej Podhala - kaplicę Najświętszego Serca Jezusa. Dużo wrażeń dostarczyła nam wyprawa do największego jeziora w Tatrach – Morskiego Oka. Przejście Doliną Rybiego Potoku, widok na Wodogrzmoty Mickiewicza, ośnieżone jeszcze szczyty górskie i bardzo ciekawe opowieści przewodnika sprawiły, że trasa pomimo, iż była długa minęła bardzo szybko. Po wyprawie do Morskiego Oka wędrówka Doliną Kościeliską do Schroniska Ornak była już przyjemnym spacerem. Wystarczyło nam jeszcze sił na wizytę w Izbie Regionalnej „U Gąsiennicy”, gdzie z humorem przybliżona została historia osadnictwa na Podhalu oraz kultura tego regionu. Pobyt w Zakopanem zwieńczył spacer historyczną częścią tego miasta oraz wizyta na Krupówkach.
Z żalem opuszczaliśmy góry, ale czekały nas jeszcze tajemnice, jakie głęboko pod ziemią skrywa Kopalnia Soli w Wieliczce. Chcieliśmy dowiedzieć się, czym obiekt ten zachwyca miliony zwiedzających z całego świata. Po zejściu pod ziemię podziwialiśmy niespotykane na powierzchni komory, jeziora solankowe i niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi. Poznaliśmy również narzędzia i metody, jakimi w minionych wiekach wydobywana była sól.