• Kółko taneczne w klasach 2a i 2b - rok szkolny 2021/2022

Agnieszka Federczyk

Regina Olszewska

Kółko taneczne w klasach 1a i 1b - rok szkolny 2020/2021

Zajęcia kółka tanecznego odbywają się raz w tygodniu, we wtorki, przeznaczone są dla dzieci z klas I. Na zajęcia uczęszcza 13 uczniów. Opiekunami są wychowawczynie klas p. Regina Olszewska i p. Agnieszka Federczyk.

Inspiracją do założenia i poprowadzenia zajęć kółka tanecznego była chęć rozbudzenia zainteresowań uczniów różnymi formami spędzania czasu wolnego oraz fakt, że dzieci bardzo lubią tańczyć. Aktywność i ruchliwość należą do charakterystycznych i najzupełniej normalnych cech dziecka  w wieku szkolnym.  Ćwiczenia ruchowe przy muzyce i taniec są doskonałą alternatywą i odskocznią dla „siedzącego" stylu życia.

Cele zajęć:

- rozwijanie zainteresowań

-  zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego

- nauczenie i doskonalenie różnych form aktywności ruchowej

- rozwijanie wrażliwości na muzykę i ruch

- kształcenie estetyki ruchowej

- doskonalenie poczucia rytmu

- budzenie wiary we własne możliwości , możliwość odnoszenia sukcesu przez dzieci słabe dydaktycznie,  pokonywanie tremy i nieśmiałości, czerpanie radości z udziału w zajęciach.

• Zespół taneczny - młodsza grupa

• Zespół taneczny - starsza grupa