• Rok szkolny 2023/2024

IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach drużynowych.

I miejsce w zawodach gminnych w szachach drużynowych kl. IV - VI w kategorii Igrzyska Dzieci.

I miejsce w zawodach gminnych w szachach drużynowych kl. VII - VIII w kategorii Igrzyska Młodzieży.

II miejsce w Mistrzostwach powiatu łukowskiego w szachach drużynowych kl. IV - VI w kategorii Igrzyska Dzieci.

I miejsce w Mistrzostwach powiatu łukowskiego w szachach drużynowych kl. VII - VIII w kategorii Igrzyska Młodzieży.

Udział w Szachowym Andrzejkowym Turnieju o puchar Dyrektora I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.

Udział Mateusza Szczygielskiego i Sebastiana Szczygła w Turnieju Szachowym z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Wiśniewie.

Mistrzostwa Województwa w Szachach Drużynowych

W dniu 06.12.2022 r.  odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Moskwiak, Sebastian Szczygieł, Mateusz Szczygielski, Koper Hubert Dawid Wyrębek. W klasyfikacji końcowej nasza Szkoła uplasowała się IX miejscu w województwie lubelskim.

Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych

W dniu 18.11.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych. W klasyfikacji kl. IV - VI nasz Szkoła zajęła I miejsce i awans na zawody wojewódzkie.

Zespół Szkół w Gręzówce uczestniczy w Programie Edukacja przez szachy w szkole od 2013 roku. Inicjatorem przystąpienia szkoły do programu był Pan Wojciech Szczygieł, ówczesny nauczyciel tej placówki. Po zmianie przez niego pracy, zajęcia szachowe prowadzi Krzysztof Sulej - nauczyciel wychowania fizycznego. Obecnie zajęcia odbywają się w dwóch klasach I Szkoły Podstawowej w Gręzówce w wymiarze dwóch godzin tygodniowo.

Korzyści płynące z nauczania gry w szachy to dostępność dla dzieci z każdej grupy społecznej bez względu na wiek dziecka, szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji; mając na uwadze, że gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania.

W Zespole Szkół w Gręzówce cyklicznie co roku na przełomie października odbywa się Turniej Szachowy o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce. W turnieju uczestniczą zawodnicy z różnymi kategoriami szachowymi.

więcej informacji:

Opracowanie: Krzysztof Sulej