22 marca 2024 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców, których tematem były „Wielkanocne tradycje” - baranki, pisanki i inne niespodzianki. Celem zajęć było przybliżenie niektórych tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozbudzanie wyobraźni. Zajęcia rozpoczęły się wspólnym powitaniem, następnie dzieci wysłuchały wiersza „Świąteczna kłótnia”. Dzieci dowiedziały się co znaczą symbole: (chleb, jajko, wędlina, sól, baranek, ciasto, biała serwetka, coś zielonego). Ogromnym zaskoczeniem wśród dzieci okazał się Teatrzyk kukiełkowy pt. „Komu potrzebne są święta?” w wykonaniu kurki, kogucika, kurczaczka i baranka. Następnie dzieci wspólnie z rodzicami dekorowały wielkanocne ozdoby z masy solnej. Przedszkolaczki wykazały się dużą kreatywnością, inwencją twórczą oraz chęcią do podejmowania nowych wyzwań, a efekt zachwycił wszystkich. W tym dniu rodzice mogli zobaczyć, jak ich pociechy radzą sobie, na codzień w przedszkolu.
WIELKANOC ZBLIŻA SIĘ - zajęcia otwarte z udziałem rodziców
- 5
Warsztaty wielkanocne w klasie Ia
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 22 marca w kl.I a odbyły się warsztaty wielkanocne, na których wykonywane były palmy. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Poprowadziła je pani koordynator Klubu Seniora „Teraz pora na Seniora” w Klimkach Elżbieta Sadło wraz z paniami Wiesławą Stefaniak, Anną Kozłowską i Elżbietą Rybka. Podczas warsztatów uczniowie poznali tradycje robienia palmy, jej wygląd i symbolikę. Każde dziecko wykonało piękną , kolorową palmę. Do ich wykonania użyli przyniesiony materiał taki jak gałązki traw, bukszpan, wierzbowe bazie, kłosy zbóż i ziół, kolorowe wstążki i kwiaty z bibuły. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Wszystkie palmy wyszły cudownie. Wykonane na zajęciach palmy uczestnicy zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.
10
MDP na I Wojewódzkich Halowych Zawodach Pożarniczych
W dniu dzisiejszym drużyna chłopców MDP Gręzówka miała zaszczyt, wspólnie z drużyną dziewcząt MDP Osp Świderki, reprezentować Powiat Łukowski podczas I Wojewódzkich Halowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych województwa lubelskiego w Piaskach (powiat świdnicki). Była to bardzo dobra okazja do zbierania nowych doświadczeń zwłaszcza, że mieliśmy jedną z najmłodszych drużyn w stawce. Jan Lucht reprezentujący naszą MDP był najmłodszym zawodnikiem wśród chłopców startujących w zawodach, za co został nagrodzony przez organizatorów. Drużynę do zawodów przygotowywały druhny Jolanta Grzyb oraz Małgorzata Sosnowska.
POKAZ MODY IRLANDZKIEJ
W związku z minionym już Dniem Świętego Patryka, obchodzonym najhuczniej w Irlandii, 20 marca 2024r. w naszej szkole odbył się pokaz mody „szmaragdowej wyspy”. Chętni uczniowie klas drugich, uczęszczający do świetlicy szkolnej, przy współudziale rodziców przygotowali zielono-biało-pamarańczowe przebrania i zaprezentowali je na zajęciach w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Na specjalnie przygotowanym dywanie pojawiły się same gwiazdy w pomysłowych strojach i kapeluszach. Można było skorzystać też z okolicznościowej fotobudki i wykonać sobie zdjęcie z magicznym skrzatem, jak również wykonać go z klocków KORBO. Zdjęcia i film wykonały: W. Kozłowska, E. Rzymowska i H, Świder - uczennice klasy 6a. Link poniżej.
Opracowanie: Beata Wysokińska
Zajęcia ekologiczno- przyrodnicze klasa 2a
Uczniowie klasy 2a tworzyli projekt o tematyce ekologicznej. Wykorzystali umiejętność kodowania, planowania i współpracy. Powstały farmy wiatrowe, gospodarstwa ekologiczne i samochody elektryczne.
Warsztaty z KGW w klasie 2a
Pierwszy dzień wiosny w klasie 2b
- 7
Warsztaty z KGW - klasa 2b
- 6
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
21 marca witamy pierwszy dzień wiosny i obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa - ,,Dzień kolorowej skarpetki”. Celem akcji było uświadomienie dzieciom, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby zdrowe. Ci ludzie oczekują miłości, uwagi, szacunku i akceptacji. Data 21 marca nie jest przypadkowa-osoby z tą chorobą w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch. W tym dniu chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom - tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka. Budzenie świadomości, empatii, zrozumienia drugiego człowieka oraz otworzenie się na świat powinno rozpocząć się już od najmłodszych lat.
Cała społeczność uczniowska przyłączyła się do dzisiejszego wydarzenia, czego dowodem jest pięknie przystrojony korytarz szkolny.
8
Wycieczka do Siedlec
- 10
WARSZTATY Z PANIAMI Z KGW
Nasze przedszkole przywiązuje ogromną wagę do kultywowania rodzimych zwyczajów. Dlatego też tuż przed niedzielą palmową dzieci wzięły udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych poprowadzone przez Panie z KGW w Gręzówce. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy w grupie oraz rozbudzenie wyobraźni. Dzieci poznały tradycje robienia palmy, jej wygląd i symbolikę. Następnie z wielkim zapałem i z pomocą pań wykonały piękne kolorowe palemki. Do ich wykonania użyliśmy: gałązki traw, bukszpan, wierzbowe bazie, kolorowe kłosy zbóż oraz bibułę.Na warsztatach panowała miła i radosna atmosfera. Wszystkie palmy wyszły cudownie.
27
NAJSZCZERSZE KONDOLENCJE
„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” ks. J. Twardowski
Najbliższej Rodzinie
wyrazy współczucia, głębokiego żalu
i słowa otuchy
z powodu śmierci
Ś.P. REGINY PRZEGALIŃSKIEJ
- wieloletniego nauczyciela
Szkoły Podstawowej w Gręzówce
składa:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice
oraz cała społeczność uczniowska
Zespołu Szkół w Gręzówce
Historia z folklorem w tle
W radosnej atmosferze uczniowie klas piątych oraz członkowie Zespołu Ludowego „Lipka” i „Folklor” z naszej szkoły, wzięli udział w koncercie pod tytułem „Podlasie – folklor nie tylko taneczny”. Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca im. A. Siwkiewicz „Chodowiacy” przybliżyli widzom stroje, tańce, pieśni i zabawy regionu podlaskiego. Omówiona została również historia Podlasia, jego położenie w Polsce oraz zajęcia mieszkańców.
Wyjazd do Siedlec był również okazją do przekazania uczniom krótkiej historii miasta i jego wybranych zabytków – katedry, ratusza, klasycystycznego budynku poczty.
Dokumentacja fotograficzna została wykonana sprzętem zakupionym w ramach realizacji projektu „ Laboratoria Przyszłości”.
10
DZIEŃ LICZBY PI
14 marca przypada Dzień Liczby Pi – jednej z najbardziej inspirujących liczb.
Datę 14 marca wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi przybliżoną wartość liczby Pi.
Nasza szkoła również przyłączyła się do tych obchodów.
Uczniowie klas IV – VIII przygotowali ciekawostki o liczbie Pi w formie plakatów. Każdy zespół klasowy wyszukał z Internetu wierszyki o liczbie Pi, wykonał rebusy związane z liczbą Pi. Uczniowie z klas czwartych i piątych wykonywali prace plastyczne, które polegały na wyklejeniu symbolu liczby Pi kolorowymi kwiatkami.
Na korytarzu szkolnym została wykonana gazetka przedstawiająca historię liczby Pi, zaprezentowane zostało kilkunastocyfrowe rozwinięcie liczby Pi oraz wszystkie inne prace wykonane przez uczniów. Uczniowie spacerując po korytarzu mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o liczbie Pi, rozszyfrować rebusy przygotowane przez innych uczniów i podziwiać prace plastyczne przygotowane przez swoich kolegów.
Opracowanie: p. J. Rojewska i E. Krasuska.
10
3 Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Podkarpackie Kolędowanie”
3 Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Podkarpackie Kolędowanie” już za nami. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Artystów Podkarpacia. Główny cel festiwalu, który odbył się w formule on line to popularyzacja polskich kolęd, odkrywanie nowych talentów wokalnych, wymiana doświadczeń wśród instruktorów i pedagogów. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 400 wykonawców z różnych części Polski. Jury oceniało solistów i zespoły w czterech kategoriach przyznając nagrody oraz dyplomy. Jedno z wyróżnień trafiło do ucznia naszej szkoły Szymona Suśniaka z klasy 5b.
Gratulujemy odniesionego sukcesu.
Zimowisko w Zakopanem
Ferie zimowe to zdecydowanie najlepszy moment na to, aby młodzi narciarze mogli rozwijać swoje umiejętności na stoku. W dniach 03 - 09.02.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół w Gręzówce byli na obozie rekreacyjno-wypoczynkowym w Zakopanem. Wśród atrakcji były piesze wycieczki po najbliższej okolicy, zwiedzanie Zakopanego, wycieczka piesza wybraną doliną TPN -go, Auqa Park, Snowlandia, lodowisko, zajęcia rekreacyjne: tenis stołowy, piłkarzyki, gry i zabawy na śniegu, dyskoteka, a także ognisko z kiełbaskami
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) – chociaż sama nazwa wskazywałaby inaczej – nie kończy się wcale na jednej dobie. Można powiedzieć, że jest uroczystym otwarciem, wstępem do całego szeregu działań i inicjatyw, które zaplanowane są aż do końca marca.
Dzień Bezpiecznego Internetu to cykliczne wydarzenie w kalendarzu Zespołu Szkół w Gręzówce. Staramy się, aby nie była to jednodniowa akcja, ale szeroko zaplanowane działania podejmowane na przełomie lutego i marca, dedykowane głównie dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom. Przypadające zawsze na pierwszą połowę lutego obchody po raz pierwszy zapisały się na kartach historii w roku 2004, zainicjowane i ustanowione przez Komisję Europejską.
W tym roku, dokładnie 20 lat później, Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzono we wtorek, 6 lutego 2024. Ponieważ tego dnia trwały u nas jeszcze ferie zimowe, więc działania rozpoczęliśmy od razu po powrocie z zimowego wypoczynku.
Zajęcia psychoedukacyjne prowadzone przez panią pedagog i wychowawców, plakaty, karty pracy, pogadanki, gazetki ścienne- wszystko po to, żeby promować bezpieczne i świadome korzystanie z zasobów sieci, aby surfowanie było doświadczeniem pozytywnym, niosącym ze sobą korzyści. Bierzemy udział w lekcjach online przygotowanych przez polskie Centrum Programu Safer Internet, a uczestnictwo w tych projektach jest unikalnym gwarantem poszerzenia wiedzy w zakresie cyberbezpieczeństwa, zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej.
W Przedszkolu również obchodzono DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Dzieci zaznajomiły się z opowiadaniem "Necio", obejrzały filmy edukacyjne "Sieciaki" i wykonały piękne bezpieczne smartfony.
2
Wiosenne kwiaty - świetlicowy konkurs plastyczny
8 marca 2024r. został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny- „Wiosenne kwiaty”.
Wzięły w nim udział dzieci z klas I-V. Wszystkie prace zostały wykonane na zajęciach świetlicowych wg pomysłów dzieci. Prace ozdabiają salę świetlicową tworząc w niej wiosenny, radosny klimat. Upominki dla uczestników konkursu zostały zakupione z funduszy sklepiku uczniowskiego. Oto wyniki konkursu:
Kategoria klasy I- III
I miejsce Olga Araj – kl.IIIa
II miejsce Jagoda Wyrębek – kl.IIb
III miejsce- Julita Biernacka i Bartek Kamiński kl. Ia
Wyróżnienie: Basia Świder, Zosia Stefaniak, Emilia Koper i Eliza Wróbel
Kategoria klasy IV-V
I miejsce – Marysia Bryzek kl. IVb i Wiktoria Oklińska – kl. Vb
II miejsce Julia Lendzion- kl. IVa
III miejsce – Anita Wróbel – kl. IVB
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!
3
Uroczysta akademia z okazji DNIA KOBIET
- 6
Plac broni w architekturze piątoklasistów
Praca z lekturą "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnara obudziła w Uczniach klasy 5a zapędy architektoniczne kto wie, może za kilkanaście lat Moi Piątoklasiści zostaną projektantami wnętrz i architektami krajobrazu? Tytułowy plac broni stał się natchnieniem do zaprojektowania przez uczniów placu zabaw. Wykorzystaliśmy technologię klocków 3D podczas pracy z lekturą. (Laboratoria Przyszłości)
1
Archiwum Aktualności