• Załącznik

do Zarządzenie nr  021.19.2020

z dnia 31 sierpnia 2020 r.

Procedura organizacji przerw oraz dyżurów nauczycieli na przerwach

1. Niniejsza procedura powstała na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
          2. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.
          3. Nauczyciel w klasach I–III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
          4. W klasach niewymienionych w ust. 3 przerwy są organizowane zgodnie z planem zajęć przyjętym odrębnym zarządzeniem

8.00 – 8.45

8.50 – 9.35

9.45 – 10.30

10.50 – 11.35

11.55- 12. 40

12.45 – 13.30

13.35 – 14.20

1. Jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne zaleca się korzystanie przez uczniów w czasie przerw z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
          2. Uczniowie spędzają przerwy pod opieką nauczycieli dyżurujących.
          3. Korytarze oraz obszary wymienione w ust. 5 są podzielone odrębnym zarządzeniem dyrektora na strefy, w których w czasie przerw mogą przebywać jedynie uczniowie przypisanego do danej strefy oddziału, z zastrzeżeniem ust. 9.
          4. Zadaniem nauczyciela dyżurującego jest dbanie o to, aby uczniowie przebywali w czasie przerw wyłącznie w swoim gronie, bez kontaktu z uczniami z oddziałów przypisanych do innej strefy, aby w miarę możliwości ograniczyć ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa.
          5. W razie konieczności przejścia przez strefę przeznaczoną dla innego oddziału (np. w celu udania się do strefy wyznaczonej) uczniowie są obowiązani do zachowania dystansu społecznego min. 1,5 m od ucznia innej grupy.
          6. Na terenie szkoły nie jest wymagane noszenie przez uczniów osłon nosa i twarzy. Jeżeli uczeń chce to może  korzystać ze środków ochrony osobistej (maseczka, rękawiczki, przyłbica).