• Procedury postępowania i odbierania uczniów ze szkoły

• Załącznik

do Zarządzenie nr  021.19.2020

z dnia 31 sierpnia 2020 r.

Procedura przyprowadzania i odbierania uczniów ze szkoły

1. Niniejsza procedura powstała na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
          2. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.
          3. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji  w warunkach domowych.
          4. Do odwołania należy ograniczyć bezpośredni kontakt z osobami trzecimi do niezbędnego minimum.
          5. W szkole zostaje wyznaczona przestrzeń wspólna, do której mają prawo wejść rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów klasy I  do/ze szkoły.
          6. Opiekunowie odprowadzający i przyprowadzający uczniów klas I mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
            1. 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
            2. dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi musi wynosić min. 1,5 m,
            3. dystans od pracowników szkoły musi wynosić min. 1,5 m,
            4. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłonę ust i nosa, nosić rękawiczki jednorazowe lub dezynfekować ręce).
          7. Po każdym kontakcie z osobami trzecimi należy dezynfekować ręce. W przypadku stosowania rękawiczek powinny być często zmieniane. Należy unikać dotykania twarzy i oczu w trakcie noszenia rękawiczek.
          8. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.
          9. Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego.